İnternet 155 0

1 Mayıs: AKK Esnetilecek!

 

BTK tarafından yapılan son düzenlemelerin bir kısmı 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren hayata geçecek. Bildiğimiz üzere ülkemizin hedefi tam anlamıyla sınırsız internet. Bunun verdiği gazla düzenlemeler yapan BTK bu düzenlemelerin ilk postasını 1 Mayıs günü hayata geçirecek. Adil kullanım kotası ciddi sorunlara yol açabiliyor. Neticede herkes GTA 5 satın almadığından(!) bazen indirmek farz oluyor. Bunun yanında bir film izlemeye kalksanız dahi çat diye AKK kapıya dayanıyor. Adil Kullanım Kotası birçok ülkede kaldırılmış durumda. Ülkemiz yetkilileri de bu konuda ilk adımı attılar. Aralık 2018 tarihinden itibaren sözlüklerden AKK ifadesinin silineceği biliniyor. Peki, bu düzenlemeye ön ayak niteliğinde olan 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren hayatımıza girecek düzenleme neyi ifade ediyor?

Geceleri Gömün Oyunları!

Evet, başlıktan da anlayacağınız üzere AKK hakkında yapılan düzenleme bünyesinde gece saat 02:00 ile sabah saat 08:00 arasında yaptığınız internet kullanımları AKK kotasına dahil edilmeyecek. Geceleri her ne indirirsek indirelim AKK tarafından sorgulanmayacağımız bu düzenleme sayesinde indirilenler dosyamız bayram edecek. İnternetin gerekliliği göz önünde bulundurulduğunda bu düzenlemenin oldukça yerinde bir hareket olduğunu söylemek mümkün. Neticede 21. Yüzyıl şartları itibariyle hayatımızın merkezinde kendine yer bulan internet özgürce kullanılmayı fazlasıyla hak ediyor.

Peki, Ya Gündüzler?

Şimdi geceleri anladıkta gündüzler ne yapacağız hemşerim biz? Diyen okurlarımıza da en nihayetinde açıklamamızı yapalım. BTK yaptığı düzenleme kapsamında ilk aşamada yani 1 Mayıs tarihinden itibaren AKK konusunda esneklik politikasını hayata geçirdi. Bu hareketin sonucunda da eskiden AKK tükenmesi sonucunda 3 Mbps hızına düşen kullanımlar daha da esnek şekilde düşüşe uğrayacak. Normalde kullandığınız hıza bağlı olarak düşüş Gösteren bu hızlar aşağıda ki tabloda gösterdiğimiz şekilde.

NORMAL HIZAKK TÜKETİMİ SONRASI
83
165
248
5016
10024
50032
100064

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum