Nasıl Yapılır ? 347 1

Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp uygulaması birkaç seneden beri hepimizin odak noktası haline geldi. Hoş son gelen güncellemenin olumsuz değerlendirilmesi pek hoş olmasa da halen piyasa da bir WhatsApp ağırlığı var. WhatsApp uygulama marketlerde yer alan bir uygulama bildiğiniz üzere. Genel odak noktası mobil cihazlar ve mobil iletişim olan WhatsApp bir süredir masaüstü kullanıcılar tarafından da kullanılabiliyor. Bu sistemin mantığı da aslında aynı masaüstü veya diz üstü bilgisayarınızla telefonunuza bağlanıyor mesaj ve bildirimlerinizi bilgisayarınıza alıyorsunuz. Yani bu özelliklerden yararlanmak için muhakkak bir cep telefonuna ve bu telefona bağlı aktif bir WhatsApp hesabına ihtiyacınız var. Bu özelliği kullanmanın iki yöntemi mevcut. Birincisi aynen telefonunuza indirdiğini gibi uygulama indirip kalıcılığını koruduğunuz yöntem diğeri ise dilediğiniz tarayıcıdan girebildiğiniz (aynı sosyal medya gibi) bir yöntem. Şimdi bu ikisinin de kullanımını inceleyelim.

WhatsApp Uygulamasını Bilgisayarınıza İndirin!

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan WhatsApp kullanmak günümüzde çok basit. İndireceğiniz bir dosya sayesinde telefonunuzda yapabileceğiniz her şeyi Bilgisayarınızda ki WhatsApp üzerinden yapabileceksiniz. WhatsApp resmi sitesinden kullandığınız bilgisayarınızın işletim sistemine göre indireceğiniz setup dosyasını bilgisayarınıza kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada ilk aşamada doğrulama için birkaç soru sorulacak onlara da doğru cevap vermeniz gerekiyor. Eğer çift taraflı doğrulama şifresi sahibiyseniz bu aşamalar da daha da kolaylaşabilir.

Tarayıcınız Üzerinden WhatsApp’a Girin!

Bilgisayarda WhatsApp kullanmak için en çok tercih edilen yollardan birisi nitekim WhatsApp Web. Bu aynı sosyal medya hesapları gibi istediğiniz zaman giriş yapabileceğiniz bir hizmet. Masaüstü uygulamasında olduğu gibi bu uygulama da telefonunuzun aktif bir interneyt bağlantısına sahip olması durumunda telefonunuza bağlanarak tüm işlemleri tarayıcınızda açacağınız bir sekmeye aktarıyor. Buraya bildirim geldiğinde telefonunuza gelmiyor. Bunun yanı sıra WhatsApp Web sayesinde telefonunuzdan yapabileceğiniz her şeyi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Şimdi sizlere WhatsApp Web girişini nasıl yapacağınızı gösterelim.

Tarayıcınızdan WhatsApp Web’e Girin!

WhatsApp Web sayfasına girmek için bu ifadeyi tarayıcınızda aratın ve en üstte çıkan resmi siteye tek tıkla giriş yapın. Bu işlemleri yaparken hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda aktif bir internet bağlantısının bulunması gerektiğini belirtelim.

QR Kod Ekranındasınız!

Yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra tarayıcınıza bir QR kod gelecek. Bunu doğrulama için telefonunuza okutmanız gerekiyor. Telefonunuzdan WhatsApp > Sağ Üst Köşede Ki Menü > WhatsApp web bölümüne giriş yapın. Telefonunuzun ekranına gelen bilgilendirmeye göre bilgisayarınızın ekranında yer alan QR kodu telefonunuzun kamerasına okuttuktan sonra bilgisayarınızdan WhatsApp Web kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web oldukça kullanışlı bir hizmet sadece bir sekme ile tüm işlerinizi halledebilir pil durumunuzun düşmesi durumunda alacağınız bildirimleri WhatsApp ekranından alabilirsiniz. Ayrıca belirtelim WhatsApp Web üzerinden bilgisayarınızda ki dosyaları paylaşabilir aynı şekle favori emojilerinizi hiçbir değişim olmadan kullanabilirsiniz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?” üzerine 1 yorum

  1. Can dedi ki:

    bilgisayar ile çok daha kullanışlı oldu whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum