Bilgisayar 447 0

Windows 10 Sorunlu Yazılım Hatası ve Windows 10 0x8007007B Hatası

Microsoft firmasının en son piyasaya sunduğu işletim sistemi olan Windows 10 ne yazık ki dev sorunlarla beraber geldi. Bu sorunların bir kısmı bazı kullanıcılara gönderilen güncellemeleri ile çözülürken birçok kullanıcı bu sorunlardan yakınıyor. Yeni işletim sistemlerinden hata görmemiz oldukça normal. Şimdi gelin sizlerle beraber en çok karşılaşılan Windows 10 hatalarından 2 tanesini inceleyelim.

Windows 10 Sorunlu Yazılım Hatası 

Windows 10 Sorunlu Yazılım Hatası olarak karşımıza çıkan bu hata bildiğimiz uyumluluk sorunudur. Her yeni işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10’da da bu hatayı çokça görüyor olmamız oldukça normal. Bu hatayı genellikle işletim sisteminizi yükseltemeden önce kullandığınız programları kullanmaya çalıştığınızda alırsınız. Daha doğrusu daha önceki sürümleriyle kullanmaya çalıştığınız zaman alırsınız bu hatayı. Bu sorunu önlemek için çoğu yazılım bu duruma önlem almak amacıyla Windows 10 uyumluluğuyla güncellendi. Uygulama sitesinden en son sürümü indirerek sorununuzu çözebilir veya Windows’un kendi uyumluluk gidericisini kullanabilirsiniz.

Windows 10 0x8007007B Hatası

Windows 10 0x8007007B Hatası oldukça sık karşılaşılan bir hatadır. Bu hatanın temelinde ürün anahtarınızdan kaynaklanan sorunlar yer alır. Bu hata eğer bilgisayarınızda ortaya çıkmışsa bu bir şeylere işaret ediyor olabilir. Bu hata ürün anahtarınızın orijinal olmamasından kaynaklanabilir. Veya ürün anahtarınızın sistem tarafınca okunamıyor olması bu hatanın gün yüzüne çıkmasına neden olabilir. Bu hatanın çözümü oldukça kolay ve yapıcıdır. Hatayı çözmek için ilk olarak komut satırını açın.(açarken sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır ibaresine tıklayın bu sayede yönetici olarak açabilirsiniz.) Sonra bu satıra Slmgr –ipk “aktivasyon kodu” şeklinde bir giriş yapın. Sonra aktivasyon kodunuzu etrafında tırnak olmadan tekrar yazın. Sisteminizi yeniden başlatın. Sorununuz çözüme kavuşacaktır.

 

 

 

 

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum