Mobil 623 0

2016 Uygulama İndirme Gelirleri

Geçtiğimiz 2016 yılında uygulama indirmelerinden ne kadar gelir elde edildiğini App Annie araştırdı. App Annie’nin hazırladığı bir araştırma raporu ile Android ve iOS platformları üzerinden yapılan uygulama indirmelerin gelirleri ortaya konuldu.

App Annie mobil pazar araştırmacı olarak yaptığı bu çalışmada 2016 yılında mobil piyasada Android ve iOS üzerinden toplam 90 milyar uygulama indirildiğini dile getirdi. Ayrıca App Annie raporuna göre 90 milyar uygulama indirilen bu platformların geliri 127 milyar dolar oldu. Bu gelirlerin içinde uygulama içi reklam gelirleri de dahil edilmişken, her iki firmanın da 2016 yılı net geliri 89 milyar dolar oldu. Yapılan araştırmaya göre toplam gelirlerin %30 kısmı mobil platformlar üzerinden elde edildi. Ayrıca Android ve iOS  gelirlerinde büyük pay sahibi olarak Endonezya, Meksika, Brezilya ve Hindistan olarak belirledi. Yetkililer bu gelişmeyi doğru strateji izlemesi olarak dile getirdi. 2016 yılının en çok kullanılan uygulaması ise; YouTube oldu. Bu rakamlar oyun geliştirici firmaların da ciddi gelirler elde etmesine olanak sağladı. iOS elde ettiği gelirin %75 ini oyunlardan elde ederken Android oyun üzerinden elde ettiği gelir artmakta ve gelirin %90’nı oyun kategorisinden elde edildi.

{TUFAN EREN}

Bilişim muhabirliği alanında kendini yetiştirmek arzusunda olan biriyim. Yeni çıkan Teknoloji haberlerini sizlerle doğru bir şekilde paylaşmak hedeflerim arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.