İnternet 142 1

2016’Da Google’Da Ne Aradık!

Google’da en çok arananlar adı altında hazırlanan yazımıza hoş geldiniz. Evet, sizlere bugün fena bir konudan bahsediyoruz. Youtube sonra yıllarda ülkemiz genelinde oldukça aktif bir şekilde kullanılmakta. Bunun yanında internet hizmetleri de olması gerekenin üst sınırına dayanmış durumda. Bu sene henüz bitmediği için 2017 senesinden bahsetmiyoruz ama sizlere 2016 yılının kritiğini yapabiliriz. Aslına bakılırsa bu sonuçlar bizlere gülünç gelse de bazıları cidden içler acısı. Bir ülkenin interneti bu kadar aktif kullanırken, kendi değerlerinden bu kadar uzaklaşması bize oldukça garip geldi diyebiliriz. Gelin çıkan sonuçlara ve bizim yorumlarımıza göz atalım. Biz bu verileri Google Trend aracılığıyla elde ettik. Ve Türkiye’de en çok arananlar olarak belirledik. İyi eğlenceler?

Nasıl? Sorusuyla En Çok Aranan: Slime Yapımı

Ben açıkçası bu duruma hiç ama hiç şaşırmadım. Bir dönemin korkulu rüyası olan Slime yapımı haklı olarak 2016 yılını oldukça meşgul etti. Slime yapımını çılgınlığa dönüştüren bazı kanallar bu trend aracına büyük destek sağladı. Bu durumun Youtube aracılığıyla patladığı aşikar. 2016 yılı en çok izlenen videoları arasında yer alan bu videolar şu anda sahiplerine bir milyona yakın izlenme kazandırdı. Hemen her kanalın videosu oldukça fazla izlendi. Bu durumu dev şirket kanalları bile uyguladı. Hepimizin bildiği Everything you’re looking for! Adlı kanal bu işi birkaç seviye üste taşıdı. Orada yer alan sempatik amcamız ve çocukları Slime yapmayı bırakıp Slime yapımını kilolarca yapıp çılgınlığa dönüştüren öncü insanlardan. Bu uğurda video çekenleri tebrik edelim.

Nedir? Sorusuyla En Çok Aranan: Artık Yıl

Bu arama oldukça normal. Aramaların tavan yaptığı ocak-nisan ayları arasında binlerce öğrencinin okula gittiği ve ödevlerin verildiği düşünülürse oldukça normal bir sıralama. Bu durumu her ortaokul öğrencisi duyduğu için Google Amcada bu kadar fazla arattığımızı sanıyorum. Eğer halen bilmeyen varsa da acele etsin. “Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diyerek!” sizde aratın. Bu aranma sayısına 2017 yılı içerisinde destek olun.

En Çok Aranan Kişi: Aleyna Tilki

Müzik tarzını hiç beğenmesem de bu genç sanatçı 2016 yılında aranan kişiler içerisinde birinci olmaya layık görülmüş. Bu aranmanın sebebini de bir anlık şöhrete ve “Parmakla Gösterirlerdi”,”Aleyna Geçiyor” tarzında yapılan tatsız esprilere bağlıyoruz. Ne diyelim yolun açık olsun Aleyna Tilki!

Genel Aramalarda En Çok Aranan: EBA-Eğitim Bilişim Ağı

2016 yılında genel aramalarda en çok aratılan site “EBA-Eğitim Bilişim Ağı”. Valla bu durumda F@tih projesini tebrik etmek lazım diyemiyoruz. Nedeni ise her dağıtılan öğrenci ve öğretmen tabletinin her tarayıcıya girdiğinde değiştirilememeksizin EBA sayfasını açması. Bunun yanında her akıllı tahta da her tarayıcıya girdiğinizde Google yerine EBA’yı açıyor. Bunlar MEB tarafından değiştirilmemek üzere kilitlenmiş durumda. Bunu maalesef ülkemizin eğitim aşkına bağlayamıyoruz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“2016’Da Google’Da Ne Aradık!” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet Mesut dedi ki:

    Güzel bir yazı olmuş. Her yıl en çok arananlar okul sanat ve siyaset. Fatih projesinin tabletlerini letgo da satmarida ayri bir olay ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum