Android 236 1

General Mobile GM6 Çıktı!

GM 6 merakla beklenen akıllı telefonlar listesinde çok önceden yerini almıştı. Bugün itibariyle satışa çıkan GM 6 kullanıcılara tahmin edilenden daha fazla özellik sunarken orta ve düşük segment telefonlar arasında öncü olacak gibi görünüyor. İlk aşamada fiyatı 800-900 bandı üzerine konumlandırılmak istenen GM 6 şimdi satışta 1100 TL civarında seyreden bir grafiğe sahip. Açıkçası telefon piyasasına şöyle bir göz attığımızda böyle bir fiyata alınabilecek en iyi telefon diyebiliriz. GM 6 inceleme yazımızda sizlere tecrübelerimizi kullanım deneyimimizle birlikte aktaracağız.

General Mobile aslında orta segment anlayışını bu telefonla yerle bir etti. Parmak izi okuyucuya varıncaya kadar her türlü özelliği bünyesinde sadece 1100 TL karşılığında bulunduran GM 6 tam bir fiyat performans ürünü. Ürünün genel bakışına ve diğer teknik özelliklerine bakmak için yazımızı okumaya devam edin. Sayılar ve anlaşılmayan terimlerden ziyade bugün sizlere GM 6 te1st tecrübelerimizi yani kullanımda ki performansı anlatacağız.

Tasarımı Klasik Ama Etkileyici!

Telefonun tuş konumlandırması normal bir şekilde devam ederken General mobile telefonlarda artık sembol haline gelmiş desenli arka kapağı bu telefonda da görüyooruz. Alt tarafta bulunan Apple çakması iki taraflı hoparlör çift gibi görünseler dahi sadece tek bir tanesi kullanıcılara hizmet veriyor diğeri ise estetik anlayış bozulmasın diye oraya konmuş.

Kullanım deneyimini söyleyecek olursak üründe konumlandırılmış 5 inç büyüklüğünde ki ekran yan tarafında ekran kapalıyken çerçevesiz gibi görünmesini sağlayan siyah bir şeritle birlikte pek de fena sayılmaz. Tasarım açısında ultra üstün bir profil çizmeyen cihaz günü kurtarır seviyede

Ekran Ve Sistem Özellikleri!

Aşağıda verdiğimiz tabloda telefona ait işlemci ve ekran bilgilerini görebilirsiniz. Asıl mevzu telefonda sunulan parçaların kullanımda bizlere sunduğu performans. Açıkçası telefonun ekran renk doygunluğu tatminkâr seviyenin biraz altında diyebiliriz. Bu renk yoğunluğu daha üst segment bir telefonla yan yana koyduğunuzda ortaya çıkıyor. Bunun yanında telefonun ekran boyutuna oranla tercih edilen görsel kalitesi oldukça mantıklı bir seçim olmuş. Grafik anlamında telefon hemen her şeyi götürebilir seviyedeyken ekranın görüntü kalitesinden verilen ufak tavizler pil ömrünü şaha kaldırmış.

Telefon kullanımda ara yüz ve kendi içinde gelen uygulamalarda sizlere tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını sunuyor. Gerek uygulamalar gerekse de ara yüz gezinme rahatlığı veya akıcı efekt ve açılma hızları telefonu segment farkıyla öne çıkarıyor. Yine de çok ağır PES 2017 gibi oyunlarda telefonun ısınmayla birlikte aşırı güç tüketimi sorunuyla karşılaşacağını söyleyebiliriz.

Cihazda 3 GB  gibi üst düzey DDR 3 özellikli Ram bulunuyor. Bunun yanında kendi hafızası SD kart desteği bulundurmasıyla birlikte 32 GB. Bu verilere baktığımız zaman karşımızda segment öncüsü olmayı ilk günden beri hak eden fiyatıyla bizleri şaşırtan bir telefon görüyoruz. Bu noktada General Mobile GM 6 modeli ile istediği popüler seviyeyi yakalayacağa benziyor.

Kameralar Orta Segment Üzerinde!

Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşması ve cebimize ufak fotoğraf makinelerinin girmesiyle telefon kameralarından beklentilerimiz bir hayli arttı. Bu beklentiyi her modelinde korumaya çalışan General mobile emin olun GM 6 modelinde kullanıcılara şık fotoğraflar vaat eden kameralar sunmuş.

Ana kamerada 13 MP düzeyinde bir kamera sunana GM 6, yine çift led flaş desteğiyle kaliteli fotoğraflara ev sahipliği yapıyor. 4x HD zom özelliğiyle yakınlaşmalarda ortaya çıkan bozulmaları da telefon yok edebilecek kadar kamera donanımına sahip diyebiliriz. Telefon ana kamerasıyla Ful HD özellikli videoları da kolaylıkla çekebiliyor.

Ön kamera aslında cihazı birkaç adım öne çıkarıyor. Çift Led flaşla desteklenen kamera netlik ve kullanım açısından size istediğiniz her şeyi sunuyor. Bunun yanında görüntülere olan odaklama ve galeride çekilen fotoğrafları hazırlama hızı rakiplerine göre çok daha iyi olan telefon kameralarıyla bizden 5 yıldızı alıyor

Tekno Admin {Tekno Admin}

“General Mobile GM6 Çıktı!” üzerine 1 yorum

  1. Diyet dedi ki:

    Açıkçası bu telefonun sağlamlık ve dayanıklılık konusunda abisi gm5 plus’dan zayıf kaldığını düşünüyorum. Tabi ki plus modeli değil ama tasarım anlamında bir iyileştirilme yapılmamış ve telefon çok basit bir malzemeden yapılmış gibi bir hissiyat veriyor. Yine alacak arkadaşların iyi bir incelemesini tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum