4 Adet Doğru Olmayan Şarj Efsanesi

Hayatımızın tam olarak göbeğinde olan akıllı telefon teknolojileri birçok sorunla bizleri meşgul ediyor. Bu sorunların en bilindik olanı hiç şüphesiz şarj sorunu. Toplum olarak dedikoduları sevdiğimizden şarj efsanelerinde level atlıyoruz.  Birçoğu yanlış olan bu efsaneleri şimdi sizlere tanıtalım.

1- Farklı Markaların Şarj Aletleri Telefonuma Zarar Verir!

Bu konuda hepimizin birçok tecrübesi olabilir. Gittiğiniz yere telefonunuzun şarj aletini götürmemeniz durumunda tek çareniz başka bir şarj aleti kullanmak olacak. O şarj aletini telefonunuza bağlarken ellerinizin titrediğini biliyoruz. Ancak bu bilgi de sadece şehir efsanesi. Farklı markada bir şarj aletinin tek farkı sadece verdiği akımın miktarıdır. Bunun etkisi de akımın azlığına bağlı olarak şarj süresinin artması olarak gözlenebilir.

2- Şarjda Duran Telefon Patlar!

Sayın okurlar inanmayın böyle şeylere! Milyarlarca para verip aldığımız şey netice de 93 model şahin değil! Aldığı verdiği enerjiyi hesaplayan akıllı telefon onlar. Akıllı telefonlar bizim sandığımızdan daha kabiliyetli. Çeşitli aracılar sayesinde izlediğiniz videoların içeriğinde ki şarj esnasında patlayan telefonlarda sahte şarj aleti kullanımından veya yazılım sorunlarından dolayı patlıyor.

3- Sabah Namazına Müteakip Telefonu Şarjdan Çekmek

Yoğun iş hayatından dolayı birçoğumuz telefonumuzu geceleri şarja takıyoruz. Halkımız içresinde oluşan bir algı bu eylemi oldukça zorlaştırıyor. Bu doğru olmayan yargı gece boyu şarjda kalan telefonların zarar göreceğini söylüyor. Böylesi bir kaygıya gerek yok. Akıllı telefonların içerisinde bulunan mekanizmalar telefon bataryası dolduktan sonra enerji geçişini engeller. Ama yine de gündüz veya gece olsa dahi telefonu göz önünde şarja takmak en mantıklısı. Neticede teknoloji güven olmaz.

4- Tam Şarj Olmadan Prizden Çekme!

Kaç genç telef oldu o üçlüye takılı telefonun başında. Neymiş efendim telefon %100 yazıp ben doldum diyene kadar şarjdan çekmeyecekmişiz. Böyle bir kural veya kanun yok! Akıllı telefonlar içerisinde ki batarya teknolojilerinin şarj olmaları esnasında şarjın yarıda kesilmesi herhangi bir olumsuz etki de bulunmaz.

Cebimize girdikleri günden beri bizler için durmadan hizmet eden o cihazlarında bazen dinlenmeye ihtiyacı olabilir. Hiç olmazsa haftanın tatil günü telefonunuzu elinizden bırakın. Bu cihazınızın daha uzun ömürlü olmasına fayda sağlayacaktır.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“4 Adet Doğru Olmayan Şarj Efsanesi” üzerine 1 yorum

  1. Guzel Hosting dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmus gozunuz gonlunuz acildi ya ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum