Mobil 115 1

70 Milyon Ekran Siparişi!

 

İphone 8 hakkında halen dedikodu kazanları kaynıyor. Bazı stratejik planlarında İphone 8 kanadından değerlendirildiğini söylemeden geçelim. Samsung 2017 yılı içerisinde OLED ekran teknolojilerine çok büyük yatırımlar yapıp pazarda yet tutacağını açıklamıştı. Böylesi devasa bir yatırımın temelinde elbette sağlam ürün üretme gücü yer alıyor. Samsung S8 de yakaladığı ekran performans çizelgesini Apple siparişleriyle taçlandıracağa benziyor. Apple Samsung’dan tam olarak 70 milyon adet OLED ekran sipariş etti. Böylesi dev bir kararın Apple tarafından verilmesi akıllara hep aynı soruyu getirdi. Bu ekranlar İphone 8 için mi?

Tam Da Öyle Olacağa Benziyor!

Aklınıza gelen sorunun cevabı son dakikalarda sızan bilgilere göre evet. Apple bu ekranları İphone S8’de kullanmak için sipariş etti ve siparişlerinin eline geçmesini beklemeye başladı. Apple’ın ezeli rakibi Samsung firmasından bu denli büyük bir siparişte bulunması okları Apple’a çevirmedi değil. Açıkçası Apple’ın Samsung OLED ekranlarını sevdiğini söyleyebiliriz. Ve 10. Senesine özel olarak devrim yapacağı model olan İphone 8’de kullanacağına göre Apple bu ekranları sabırsızlıkla bekliyor.

Sipariş Edilen Ekranlar

Sipariş edilen ekranların eğimli mi yoksa kavisli mi olduğu konusuna bir açıklık getirmek şart. Beklenen ekran tasarımı kavisli bir ekrandan ziyade eğimi hedefleyen bir ekran olarak karşımıza çıkacak. Kısacası en son model olarak tahmin ettiğimiz Samsung Galaxy S8’in ekranına çok yakın bir ekranla İphone’un yeni yüzünü görebiliriz. Bu tarz bir gelişmenin de İphone teknolojileri ile birleştirildiğine ortaya muhteşem şeylerin çıkacağından hiç ama hiç şüphemiz yok.

Halen Şüpheli!

Apple ile Samsung arasında geçen sızıntı bir ticari uzlaşma gördüğünüz gibi nasıl da sonuçlar çıkarmamıza neden oldu. Sonbahar döneminde evvelki modeller ile beraber tanıtılması tahmin edilen yeni amiral İphone 8, ekran konusunda bize biraz çıtlatsa da halen kesinleşmiş veriler elimize ulaşmış değil. Gelişmeler geldikçe sizleri de konu hakkında bilgilendireceğiz. Takipte kalın!

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

“70 Milyon Ekran Siparişi!” üzerine 1 yorum

  1. Bizim Mekan dedi ki:

    adamlar işi biliyor milyonlarla oynuyolar. güzel makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum