Android 213 3

8 GB Bellekli Nokia 9 Görüldü!

Daha önceki gördüğümüz Nokia 9 hakkındaki sızıntılarda 4 GB Belleğe sahip olacağı söylenen telefon, Android ve İOS platformlarında telefon testi hizmeti veren Gekkbench uygulamasına ait bir ekran görüntüsünün paylaşılmasıyla tüm sistem özelliklerini neredeyse ele verdi. 8 GB bellek yani RAM boyutu telefonda beklentileri oldukça yukarıya taşırken Nokia 9 özellikleri bakımından kullanıcıları mutlu edeceği mesajını verdi.

HMD Global tarafından önümüzdeki yaz aylarından Temmuz veya Ağustos ayında tanıtılmasını beklediğimiz telefon devasa Ram kapasitesi ile herkesi şaşırttı. Teknoloji haberlerine yine dediğimiz gibi güven olmaz bir algı operasyonunun kurbanı bile olabilecek Nokia 9, çıkacağı güne kadar sızıntı haberleriyle anılacak. Nokia 9 çıkış tarihi itibariyle kullanıcılara iyi bir telefon geleceği mesajını veriyor.

Elde Edilen Bilgiler Işığında Nokia 9 Ve Özellikleri!

Ekranlarda ve sanıyoruz test uygulamalarında Unkown Heart adıyla bilinen telefon son sızdırılan bilgiler ışığında kesinliği tam olarak belirlenmemiş şekilde sistem verilerini ve donanım düzeylerini ortaya çıkardı. Dediğimiz gibi bilgilerin kesinliği birçok haber kaynağınca kesin olarak belirtilse de bizler marka kanadından yapılacak olan tanıtıma kadar Nokia 9 hakkındaki haberleri sadece olabilir gözüyle yayınlayacağız.

Sızdırılan bilgiler ışığında malumunuz cihaz bünyesinde 8GB boyutunda devasa bir Ram bulunacak ki bu donanım hiç de azımsanacak kadar küçük değil. Daha önceki dedikoduların 4GB olacağı yönünde estirdiği rüzgârlar Geekbench adlı uygulamanın verileriyle alt üst edilerek kısmen yalanlandı. Telefon Snapdragon 835 modelindeki işlemcisiyle güç alırken bu işlemci telefona 1.9 GHz hızında bir işlem kapasitesi sunacak.

Akıllara takılan başka bir soru ise hiç şüphesiz 8 GB ram kapasitesinin akıllı telefonda ne işe yarayacağı. Açıkçası bu konu hakkında bir yaz yazarsak muhtemel çok uzun olacağından bu manidar konuyu telefon piyasaya sunulduktan sonra tartışmaya bırakıyoruz. Piyasada eski popüler seviyesini tutturmak isteyen Nokia 8 GB ile bizlere sundu veya sunamadı elbette telefon satışa çıkıp elimize aldığımızda öğreneceğiz.

4GB Ram kapasitesi haberlerinin de yer aldığı bir sızıntıda cihazın 5.3 boyutunda QHD ekrana, 64 GB dâhili hafızaya ve 13 MP kalitesinde bir ana kamera donanımına sahip olacağı belirtilmişti ancak 4 GB olayı gibi bu verilerinde nanay olma şansı elbette var. Bu noktada telefon satışa sunuluncaya kadar beklemekten başka çaremiz kalmıyor. 750 € gibi bir fiyatında bu yeni sızıntıyla gündeme geldiğini belirterek yazımızı noktalayalım!

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

“8 GB Bellekli Nokia 9 Görüldü!” üzerine 3 yorum

  1. eskiden nokia 1 numaralı telefon markasıydı yine öyle olmasını temenni ederim tşk

  2. 8gb ram ciddi ve başarılı bir rakam. Umarım nokia 3310’un android versiyonunda olduğu gibi bizleri hüsrana uğratmaz. Dört gözle bekliyoruz 🙂

  3. Hamilelik dedi ki:

    Uzun Süredir Nokia telefonları piyasa da göremiyorduk. inşallah bizleri sömüren bu Samsung ve İphoneyyi geçer bizde onların bağımlığından kurtuluruz. sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum