İnceleme 714 5

A4Tech 1080p PK-910H Web Cam (İnceleme)

85% Ortalama Puan

Değerlendirme

Tam Bir Fiyat/Performans ürünü. Uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz ve neredeyse tüm beklentilerinizi karşılayabilecek bir ürün.

Kullanışlılık
%75
Tasarım ve Dizayn
%90
Performans
%90

Fiyat ve Performans ürünü olarak karşımıza çıkan A4Tech PK-910H, sunduğu özellikler ve emsallerine göre düşük olan fiyatından dolayı, son zamanlarda Youtube âleminde bulunan ve özellikle yeni arkadaşlar için mükemmel bir ürün diyebiliriz.

A4Tech firmasının satışa sunduğu 1080p özelliğine sahip olan Web Kamerası, özellikle yayıncılar tarafından ve Youtuber’lar tarafından tercih edilen bir ürün özelliği taşıyor. Piyasada bulunan diğer yüksek çözünürlüklü Web Kameralarına nazaran daha uygun bir fiyata sahip olan bu cihaz, bu haftaki inceleme köşemize konuk olma hakkını kazandı diyebiliriz.

A4Tech 1080p Web Kamerası Özellikleri

1080p Full HD çözünürlüğe sahip olan bu cihaz, renkli CMOS Sensore sahip. CMOS Sensor bildiğiniz üzere görüntü kaydetmek için kullanılan kaliteli bir algılama çipi.

1920 x 1080 Pixel özelliklerinde olan kamera, 16 Mega Pixel yani 4608 x 3456 Pixel görüntü yakalama yeteneğine sahip. Tabi bunun kullanılacak olan yazılım ile mümkün olduğunu belirtelim. Yine A4Tech firması ücretsiz olarak web sitesinde bu yazılımı sunmakta. Ayrıca ürün kutusunun içerisinde 80MM mini CD ile de bu yazılım bize sunulmuş.

Tam bir fiyat performans uyumuna sahip olan PK-910H Web Kamerası, 30 Frame/sn’e kadar hareketli görüntü yakalayabilme özelliğine sahip. Aynı zamanda cihazın üzerinde bir de dâhili dijital bir mikrofon bulunmakta.

En Uygun Youtuber Kamerası

Sahip olduğu 2 adet eklem noktası sayesinde 360 derece dönebilme özelliği bulunan cihaz, ayrıca otomatik Fokus ve otomatik beyaz ayarlarını yaparak görüntünün en iyi özelliklerde alınabilmesi için elinden geleni yapıyor diyebiliriz.

Ürünün en ilginç yanlarından biri ise Magic Effects ile kendi görüntü tarzınızı büyülü bir hale getirebilmeniz.

Sürücüsüz tak çalıştır olarak kullanabileceğiniz cihaz, USB 2.0 ile hem Windows hem de Mac OS X platformlarda sorunsuz bir biçimde çalışabiliyor. Cihazın TÜrkiye satış fiyat etiketi ise 90 – 120 TL arasında değişiklik göstermektedir.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

“A4Tech 1080p PK-910H Web Cam (İnceleme)” üzerine 5 yorum

 1. Yasemin kocak dedi ki:

  Urun hakkinda Tüm beklentilerime cevap verir nitelikte kaliteli bir inceleme olmuş…tesekkurler…

 2. Ürünü gerçekten görmem iyi oldu. Yoksa 720 p lik aynı fiyata logitech alacaktım az kalsın. Çağdaş beye gerçekten teşekkür ederim.

  1. Ürünün testini bizzat gerçekleştirdim, kesinlikle menun kalacağınız ve orta derecede tüm beklentilerinizi karşılayacak bir ürün 🙂

 3. Volkan Pekatik dedi ki:

  Ürün 1080P olarak nasıl ayarlanıyor, yazılımda 640×480’e kadar izin veriyor?

  1. Ürünü kullanmak için herhangi bir yazılım kurmanıza gerek yok. Yani kutu içeriğinden çıkan ufak CD ile herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Tak çalıştır olarak da kullanılabildiği için internete bağlı bir işletim sisteminiz var ise otomatik kurulum gerçekleştirecektir.

   Ürün 3.parti uygulamalarda 1080px olarak performans sergiliyor. Yani Skype gibi uygulamalardan canlı yayın için Broadcast uygulamalara kadar üründen 1080px performansı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.