Mobil 456 0

Airbus Uçan Araba İşine El Attı. Arabalar 2017’de Hazır.

Uçak üreticisi Airbus, uzun süredir üstünde çalıştığı uçan otomobil projesinin artık sonuna gelindiğini bu bağlamda 2017’nin sonunda bir test sürüşü gerçekleştireceklerini kamuoyuna duyurdu.

Dünya’nın en büyük uçak üreticilerinden biri olarak gösterilen Alman-Fransız ortak şirketi Airbus’un uçan otomobil projesi artık sona yaklaştı. 2017’nin sonunda gösterime çıkacak olan Uçan Otomobilin, özellikle taşımacılık alanında kullanılması planlanıyor.

Uçan Otmobil Devri

Filmlere konu olan, yüzlerce haberi yayınlanan, genç mucitlerin hayallerini süsleyen uçan otomobiller, şu ana kadar sadece hayal olarak kaldı. Ancak işler son iki yılda değişti.

Son iki yılda büyük şirketlerin konuya el atmasıyla büyük gelişmeler yaşandı. Google’ın ortaklarından birinin uçan otomobil geliştirmeyi amaçlayan bir şirket kurduğu biliniyor. Ayrıca Ulber’in günlük hayatta kullanılabilecek bir uçan otomobil geliştirmeye çalıştığını da biliyoruz. Tüm bunların yanında Airbus’un konuya el atması ise, bu işin artık ciddi manada hayata geçirilmek istendiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Kendi bünyesinde kurduğu Urban Air Mobility adlı grupla, çalışmaları yürüten Airbus, şehir içinde kullanılması planlanan Uçan Otomobiller için taksi uygulaması benzeri bir uygulamada geliştiriyor.

Bu proje hayata geçerse, şehir içi trafikten bunalan insanlar artık, bu mobil uygulama sayesinde çağırdıkları uçan otomobillerle istedikleri yere taşınabilecekler.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum