Mobil 221 0

Google, Alan İsimlerinde Yeni Bir Dönem Başlatıyor

Google şirketinin aldığı yeni bir karar ile firmaların marka isimlerini dijital dünyada konumlandırma şekillerinde yeni bir dönem başlatacak.

Firma, 29 Eylül tarihinden itibaren standart olarak .com uzantılı bir adres yerine. Google şeklinde bir adresi kullanmaya başladı. Blog.google ismi ile karşımıza çıkan bu yeni site aynı zamanda farklı adreslerde yer alan 19 ayrı Google blog sitesini de birleştirdi.

Bilindiği üzere 2 yıl civarı bir süre incesinde alınan bir kararın uygulanması ile standart web sitesi uzantıları ile ilgili sınırlandırma kaldırılmıştı. Bu kararın ardından; .xyz, .uskudar ve .videos gibi uzantılı mail ve alan isimlerinin kullanımını bir hayli yaygınlaştırmıştı.

Google’nin attığı bu adım ile artık markalarında web adresleri bakımından öne çıkabilecekleri düşünülüyor. Zaten geçtiğimiz günlerde; .apple, .nikon, .samsung şeklinde uzantılar için başvurular yapılmıştı. İşin özü kısa zaman içerisinde firmaların isimlerinin web adresi uzantıları olarak kullanıldığı günler çok da uzak değil.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum