Mobil 204 0

Android Cihazlar Nasıl Hızlandırılır?

Telefonlar şu anda hepimizin ağır yükünü taşıyor. Bu denli fazla yüklenilen telefonlar haklı olarak bir zamandan sonra yavaşlıyorlar. Eğer çok güçlü bir Android cihaza sahip değilseniz yavaşlama sorunuyla karşı karşıyasınız. Cihazınızın bir anda donmaya başlaması veya uygulamalar açıkken aşırı ısınması performans düşüklüğünün belirtisidir. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu da Android cihazlarda animasyon kapatma eylemidir. Şimdi sizlere Android cihazlarda nasıl animasyon kapatacağınızı anlatalım.

Android Cihazlarda Animasyon Kapatma

  • İlk olarak bu eylemi yapmak için ayarlarda geliştirici seçenekleri aktif etmemiz gerekiyor bunu yapmak için ayarlara girin.
  • Sonra telefon hakkında kısmına girin.
  • Bu sayfada yapım numarası adlı bilgiye ulaşın. Ve üzerine 5 defa seri bir şekilde tıklayın. Ekrana gelen bilgilendirme yazısından sonra siz de artık cihazda bir geliştirici konumundasınız.
  • Bu işlemlerden sonra tekrar ayarlarda geliştirici seçenekler ifadesini bulun. Bulduğunuz bu ifade içerisinde yer alan animasyon sekmesine tıklayın. Karşınıza gelen seçeneklerden 0.5 oranını seçmeniz telefonunuzda ciddi bir performans artışına neden olacaktır.

Yukarıda bulunan işlemleri yaptıktan sonra Android cihazlarda hız arttırma sorusunun cevabını almış olacaksınız. Bunların yanı sıra dürüst olmakta fayda var. Telefonlar belli kapasitelerde ve belli amaçlara riayet etmek amacıyla üretilirler. Bir telefondan kullanım amacının dışında veya potansiyelinin üzerinde işlem yapmasını istediğinizde telefon yavaşlamaya başlayacaktır. Eğer ultra yüksek bir segment dâhilinde bir cihaza sahip değilseniz cihaza fazla yüklenmemenizde fayda var.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum