Android 400 0

Android Cihazlara APK Kurulumu

Akıllı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri ömrümüz marketlerde uygulama aramakla geçiyor. Ancak yeri geldiğinde teknolojik zaafımızı kullanarak sınırları aşmak istiyoruz. Markette erişebildiğimiz uygulamaların aksine daha farklı deneyimler için farklı kaynaklara yöneliyoruz. APK kavramını herkesin bildiği Setup dosyalarına benzetebiliriz. Neticede APK kurduktan sonra cihazınıza yeni bir uygulama eklemiş oluyorsunuz. APK dosyaları her zaman kullanılmamalıdır. Bize göre hiç kullanılmamalıdır. Neticede o kurulum dosyaları içerisine istenen yazılımlar eklenebilir. Bundan dolayı herhangi bir marketten indirilen uygulama belli standartları taşıdığı için APK dosyalarına nazaran daha güvenlidir.  El mahkum APK kurmamız gereken durumlarda olabiliyor. APK konusunda önemli olan APK kurulumu değil tam aksine doğru ve temiz bir siteden APK bulmak. Aksi takdirde cihazınıza hiç istenmeyen virüs veya kötü amaçlı yazılımlar bulaşabilir.

Düzgün APK Bulmak!

İnternet cambazları APK konusunda da iş başında. APK indirmesi vaat eden sitelerde işgüzarlık yapıp kötü emeller uğuruna yazılımlar barındırabiliyorlar. Bunun için ilk gördüğünüz siteden APK indirme işlemini yapmayın. İlk önce forumlarda insanların yorumlarına dayanarak doğru siteyi bulmaya çalışın. Ya da piyasaya kendini kanıtlamış sitelerden indirme yapmaya çalışın. Bu yöntemler neticesinde tam olarak güvenli olmasa dahi diğerlerine göre daha verimli çalışan bir APK dosyası elde edebilirsiniz. Birde eğer internet ortamıyla çok yakından bir samimiyetiniz bulunmuyorsa ilk önce her gördüğünüz indir butonuna basmamanız gerektiğini hatırlatalım. Bazı indirme butonları uygulama sitelerine reklamlara yönlendirici veya başka şeyleri indirtmek amacıyla konur.

APK Kurulum Aşamaları!

  • Düzgün bir araştırma sonrasında uygun siteden istediğiniz APK dosyasını indirin. (mümkünse bu dosyayı mevcut bir güvenlik uygulaması çatısı altında taratın.)
  • Sonra telefonunuzun/tabletinizin ayarlar kısmına girin. Sonra Güvenlik sayfasına giriş yapın.
  • Burada “Bilinmeyen Kaynaklar” sekmesine tıklayın. Karşınıza onayınıza bağlı olarak bir pencere açılacak. Bu pencereyi kabul edin.
  • Bu işlemleri tamamlayıp bilinmeyen kaynakları aktifleştirdikten sonra indirilenlere ulaşın. Buradan son indirdiğiniz dosyayı yani APK dosyasını seçin ve tıklayın.
  • Çıkan seçenekleri tamam’a basarak geçin ve önünüze çıkan barın dolmasını bekledikten sonra tüm uygulamaları kapatın.
  • Uygulamanız başarıyla kurulmuştur veya buna benzer bir ifade sonrasında uygulama menüsü üzerinden APK dosyanız dolayısıyla kurduğunuz uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Teknoclock ailesi olarak bir noktaya daha değinelim. APK kurulumu sonrasında telefonunuz garanti kapsamından çıkabilir. Sonuçta APK dosyasını kurarak marakanın önerdiği marketin dışarısından donanım ekliyorsunuz. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra veda etmenin zamanı geldi. Takipte kalın!

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum