Android 231 0

Android VS İOS

Karşınıza bugün çok şaşırtıcı bir gerçek ile çıkıyoruz. 2016 yılının 4. Çeyreğini kapsayan mobil sağlık açıklamalarına oldukça şaşıracaksınız.  Kafanız da oluşan Android mi İOS mu sorusuna bir nebze olsun cevap verecek nitelikte bir sonuç vereceğiz. İlk olarak vereceğimiz bilgileri Blanco Technology Gorup tarafından yapılan açıklamalara dayandırarak yapıyoruz. Bildiğiniz üzere yine aynı kurum bu sektör için 2016 yılı ağustos ayında bir sonuç yayınlamıştı. O sonuçta Android cihazların daha istikrarlı olduğu söylenmişti. 2016 yılının son çeyreği kapsamında yayınlanan diğer bir sonuç yine maziyi doğrular nitelikte. Aslına bakılırsa İOS cihazların kalitesi hakkında kökeni kesinleştirilmiş dedikodular ortada yıllardır dolaşıyor. Kime sorarsanız sorun size ilk önereceği telefon İOS işletim sistemine sahip bir mobil cihaz olacaktır.  Ancak son zamanların istatistik verileri bu tezi yıkacak nitelikte. Yine Android savaşta galip geldi.

Rapordan Birkaç Madde Paylaşalım

  • İlk olarak Facebook, İnstagram ve Snapchat uygulamaları 2016 yılı içerisinde en çok İphone modellerinde çöktü.
  • Kulaklık soketi arızası, aşırı ısınma ve uygulama çökmesi sorunları en çok İphone modellerinde görüldü. Buna karşılık İphone’lar 2016 en çok bu nedenlerle servise gittiler.
  • Android sisteminin sistemsel ve uzuvsal hata oranları geçmişten günümüzü oldukça büyük farklar ile düşürüldü. Bu Android’in ilk golü değil!
  • Yine Android sistem uygulamalarında yaşanan çökme yüzdesini de oldukça büyük adımlarla düşürdü.
  • Hatasız kul olmaz demişler. 2016 yılında Android sistemi USB sorunu, şarj sorunu ve kamera sorunundan eksi puan aldı.

Takdir size kalsa dahi veriler ortada. Milyarlarca parayı İOS’a mı vermek daha mantıklı Android’e mi bilemeyiz. Ancak 2016 yılının en az hata veren işletim sistemi Android oldu. Tebrikler Android!

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum