Android 214 3

Android’in Mucidinden Essential Phone Tanıtıldı!

Android işletim sisteminin mimarı Andy Rubin tarafından geliştirilen Essantial Phone, Bugün görücüye çıktı!

Android sisteminin yaratıcısı Andy Rubin’in sahibi olduğu Essential firması, sonunda gizemli telefonu Essential Phone’u görücüye çıkardı.

Essential Phone fiyatı yurt dışında 699 Dolar olarak belirtiliyor. Fiyatı biraz pahalı olsa da sunduğu özellikler bu fiyata ikna olmanızı sağlayabilecek cinsten.

Çerçeveci Neredeyse Yok

Ekran ve kasa oranı oldukça düşük olan Essential Phone, 5371 İnç’lik bir ekran boyutuna ve 2560 x 1312 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Neredeyse uçtan uca bir ekran kasa oranına sahip olan cihaz, 2017 yılından itibaren gittikçe düşen çerçeve boyutlarına meydan okuyor.

Samsung Galaxy S8 ve LG G6’nın 18:9 ekran oranına göre, 19:10 ekran oranına sahip Essential Phone, bu aşama da lider telefonları geride bırakmış durumda.

Titanyum ve Seramik alaşımlarının gücünü telefonun kasasına entegre eden firma, bu alışılmadık sistemle düşmelere ve darbelere karşı maximum düzeyde koruma sağlayacağını iddia ediyor.

4K Video Deneyimi

141.5 x 71.1 x 7.8 mm boyutlara sahip olan ve oldukça kompakt bir tasarımla karşımıza çıkan bu yeni cihazın, tüm bu özelliklerine karşın su geçirmezlik özelliğinden ise hiç bahsedilmedi.

Bir adet siyah ve bir adet renkli lense sahip olan 13 MP f/1.85 diyafram değerine sahip arka kamerası ve 8 MP’lik ön kamerası bulunan cihaz, aynı zamanda hem arka hem ön kamerasıyla 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor.

3040 mAh pil gücüne sahip olan cihazın, bu açıdan biraz zayıf kaldığını söylemek gerekiyor. Fakat yine Samsung’un S8 cihazının 3000 mAh pil gücüne sahip cihazından biraz daha yüksek bir güce sahip. Essential Phone aynı zaman da USB Type-C portuyla sunuluyor.

Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alan Essential Phone, aynı zaman da 4 GB’lik bir RAM kapasitesine sahip. Buda verilere göre diğer amiral gemisi cihazlara göre onu gerçekten güçlü kılıyor.

128 GB dahili depolama ile karşımıza çıkan cihazın SD kart desteği olup olmadığı konusunda henüz bir bilgi yok. Ayrıca cihazın tabi ki Android işletim sistemine sahip olduğunu biliyoruz fakat ara yüzünün ne kadar özelleştirildiği hakkında bir fikrimiz yok.

Çıkış tarihi henüz açıklanmayan cihazın yanın da beraber satışa sunulacak bir adet 360 derece kamera ve bir şarj istasyonu bulunuyor. Şarj istasyonun fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok fakat kamera 50 dolardan ön siparişe açılmış durumda. Ön sipariş aşamasının ardından 199 dolar olacak.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Android’in Mucidinden Essential Phone Tanıtıldı!” üzerine 3 yorum

  1. Marka Patent dedi ki:

    İlginç ve güzel bir telefon 🙂

  2. Sohbet dedi ki:

    Görüntüsü iddiali telefonlara 5 ceker çok şık duruyor

  3. Aslan Hoca dedi ki:

    Samsung veya iPhone ile yarışacak düzeyde değil. Avrupa da satılabilir bir telefon gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum