İOS 266 0

Apple Watch ve Yeni Güncelleme!

Akıllı saat sektörünün devlerinden olan APPLE, Apple Watch adıyla piyasaya sunduğu ürüne yeni ve ilginç güncellemeler getirmeye devam ediyor. Apple WhatcOS 3’ün yeni ara sürüm güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme yani WatchOS 3.2 Beta 1 oldukça yeni bir duruşla Apple kullanıcılarını oldukça şaşırttı! Şimdi sizlere bu ilginç ve yenilikçi güncellemeyi anlatalım.

3.2 Beta 1 Güncellemesi

Geçtiğimiz haftadan beri birçok ürünle beraber Apple yeni sürümlerin test aşamalarına başlamıştı. En nihayetinde Apple watch’da bu yeni güncellemeden dün itibariyle nasibini aldı. Sadece geliştirici kitle için yayınlanan bu güncelleme, yeniliklere açıkçası ayak uydurur nitelikte.  İOS 10.3 ile Apple kullanıcılarının ipad ve telefonlarına güncelleme olarak gelmesi beklenen tiyatro özelliği gelmedi. Meraklı kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği güncelleme geçen hafta İOS 10,3’oaketinde yer almayınca gözler Apple Watch güncellemesine çevrildi. Beklenen TİYATRO modu oldukça ses getirecek nitelikte. Kısaca anlatacak olursak tiyatro modu ile kullanıcılar sesi kapatabilecek ve kol hareketleri ile aktif olan ekran özelliğini devre dışı bırakabilecek. Bu modu kullanan kullanıcılar haptik geri bildirimleri almaya devam edecekler. Lakin ekran açmak için farklı yöntemler deneyecekler.

Apple Skirit’inde bu güncelleme ile Apple Watch’a geldiğini biliyoruz. Bu olayı da kısaca açıklayacak olursak çeşitli yönlendirmeleri SİRİ aracığıyla Apple Watch cihazınızdan verebileceksiniz.  Bunların birkaçı mesaj gönderme, ödeme gönderme, yolculuk, arma yapma gibi yeni gelen özelliklerdir.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.