Bilgisayar 255 0

Asus ROG Zephyrus Çıktı İşte Özellikleri!

Asus ROG Zephyrus model adıyla Computex 2017’de tanıtımı gerçekleştirilen en ince diz üstü bilgisayar dünya genelinde oldukça büyük ilgi topaldı. Dünya genelinde internet sitelerine konu olan bu bilgisayar oldukça fazla ses getirecek. En ince bilgisayar unvanını şimdiden alan bilgisayar oyun bilgisayarı kategorisinde değerlendiriliyor. Kullanılan donanımsal parçaların bu kadar ince bir bilgisayarda nasıl yer edindiği halen akıllarda soru olarak duruyor. Teknolojinin boyut değiştirirken kaliteli donanım ve parça anlayışının değişmeyişi oldukça ilgi çekici. Dünyanın en ince bilgisayarı unvanı ile anılacak olan bilgisayar sanılandan çok daha üstün bir performans ile tüm kullanıcıları kendisine hayran bırakacak.

Bilgisayar beklentilerini oyun bilgisayarı şeklinde değiştiren teknoloji dünyası şimdi de oyuncu bilgisayarlarında inceliğe önem vererek farklı bir anlayış oluşmasına neden oluyorlar. Bilgisayar alıştığımız diz üstü formatından ziyade daha farklı bir tasarım niteliğine sahip olmakla birlikte ince olduğu kadar da kullanıcılara çok iyi bir görsel şölen sunuyor. B unca özelliği bir kutuda toplamayı başaran Asus zandediyoruz ki bu modelle umduğunu fazlasıyla bulacak. Computex 2017’de oldukça fazla ilgiyi maruz kalan ürün ciddi anlamda teknolojinin ilerleyişini somut halde kanıtlıyor.  Asus ROG Zephyrus özellikleri bakımından grafiğe yönelik yüksek oyun performansı sunmakta. İlk inceleme değerlerine bakıldığında ünün devasa bir performans sunacağı şimdiden kendini gösteriyor.

Asus ROG Zephyrus Özellikleri!

Ekran özelliklerinden başlayacak olursak cihazın grafik kartlarını ağlatacağını söyleyebiliriz. Ekran kartı özelliklerini ekran alt yapısıyla dolduran cihaz, az evvel dediğimiz gibi yüksek bir grafik standardı sunacak. 15.6 inç büyüklüğünde olan ekran boyutu oyunculara 1920×1080 çözünürlüğünde görüntüler sunacak. Yine ekranda G-Sync özelliğinin de kullanıldığını belirtelim. İnce olmasıyla ün yapmış bilgisayar kasasında ki en kalın nokta 17.9 mm kalınlığıyla bizleri karşılıyor. Yine en ince noktası da 16.9 mm kalınlığında olan bilgisayar, 2.2 kg ağırlığında.

NVIDIA teknolojileri arasında en yenisi olarak bilinen Max-Q teknolojisinin temel olarak alınıp Pascal esintilerinin bulunduğu GeForce GTX 1080 özellikli ekran kartı bu canavarda yer alıyor. Bu bahsettiğimiz teknoloji temel bilgisayar aksamlarını iş gücü ve performans alçısından sınırlamaya da yetki sağlıyor. Kısacası bu ekran kartı mükemmel bir dehayla aynı anlama geliyor!

24 GB DDR 4 2400 Mhz düzeylerinde RAM kapasitesine sahip bilgisayar, işlem hızı açısından kullanıcılara oldukça iyi performans verecek. Bu kadar bilgi ön inceleme niteliğinde düşünecek olursak oldukça yeterli. Bu notada  ürünün çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir açıklama yapılmış değil.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum