Mobil 176 0

BitTorrent Batıyor mu?

Bittorrent firmasın da gerçekten akıl almaz olaylar cereyan etmeye başladı. İki üst düzey yöneticisini işten çıkartan firma, sayısı bilmediğimiz kadar da çalışanını işten çıkarttı. Ayrıca BitTorrent Now’un da kapatıldığını belirtelim.

Bilindiği üzere Bittorrent Now, reklam tabanlı müzik ve video yayınları yapılan bir platformdu. Son zamanlarda firmada yaşanan gelişmelere bakıldığın da özgür internet dünyası savunucularından olan firmanın çalışma şeklinin değişiklik göstereceği aşikâr.

‘Korsanlık’ olarak adlandırılan ve suçlanan kişiden kişiye paylaşım teknolojisi için değil ama diğer aktiviteleri içinde firmanın temposunun değişeceğini tahmin etmek pek de zor değil. Ayrıca kapanan şeyin sadece BitTorrent Now olmadığını belirtelim. Şirketin Los Angeles’taki bir stüdyosu da kapandı.

Bağımsız sanatçılara destek olan BitTorrent Now, artık şirkete para kazandırmıyor ve harcamaları ise olağan üstü boyutlara çıkmış durumdaydı. Kapatılmasından önce bir isim değişikliğine ve ufak çaplı da bir güncellemeye maruz kalmış olan sistemin artık var olmadığını üzülerek dile getiriyoruz.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.