Mobil 128 0

Bluetooth 5 Amirallerde!

 

Her şeyin hızla gelişiyor olması Bluetooth teknolojisinin de gelişmesine yol açıyor. Bluetooth herhangi bir ücretlendirme yapılmaksızın iki uyumlu daha fazla uyumlu cihaz arasında veri alıp verilmesinde rol oynar. Günümüzde gelişen yazılımlar sayesinde Bluetooth aracılığıyla Multiplayer oyunlara bile giriş yapabilirsiniz. Bluetooth çoğu zaman hayat kurtarır. İnternet bağlantısının veya USB belleğin olmadığı zamanlarda Bluetooth kullanarak veri akışını sağlayabilirsiniz. En son çıkarılan Bluetooth 4.2 sürümünden sonra karşımızda Bluetooth 5 yer alıyor. Bluetooth 5 özellikleri bakımından Bluetooth 4.2’ye göre oldukça ilgi çekici bir performans sergileyeceğe benziyor. Bluetooth 5 günümüz amirallerinden olan Samsung Galaxy S8, S8 Plus ve Sony XZ Premium modelleriyle aramıza katılacak. Bluetooth 5 ilk aşamada fazla yaygın olmayacak. Bu tarihten itibaren üretimine başlanan diğer ürünlerde çoğunlukla görmeyi hedefliyoruz. Şimdi sizlere Bluetooth 5 teknolojisinin bizlere sunduklarından bahsedelim.

2 Kat Daha Hızlı!

Bluetooth 5, Bluetooth 4.2’ye göre iki kat daha hızlı. Bluetooth ile hız ne alaka diye soran okurlarımız elbette vardır. Her ne kadar kullanımı zayıf olsa da Bluetooth mecbur kalındığında hızının yavaşlığıyla insanları zor durumda bırakabiliyor. Bluetooth 4.2’yi ikiye katlayan bu yeni teknoloji ile dosyalarımızı daha hızlı gönderip daha hızlı alabileceğiz. Yani eski bir telefonda bir dosyanın aktarılmasını 10 dakika bekliyorsanız, Bluetooth 5 özelliğine sahip iki cihaz arasında bu bekleme süresini 5 dakika seviyelerine indirebilirsiniz.

4 Kat Daha Geniş Kapsama Alanı!

Bluetooth dünya üzerinde en çok kullanılan kablosuz bağlantı ağı denilebilir. Ve her birimiz bu ağı fotoğraf, müzik gibi dosyaları paylaşmak amacıyla kullanıyoruz. Ancak iki cihaz arasındaki iletişimi Bluetooth ile kuran Multiplayer uygulamalarda telefonları yakın tutmak çoğu zaman güçleşiyor. Böylesi durumlarda telefonlar uzaklaştıkça bağlantı gücünüz azalıyor ve en sonunda bağlantınız kopuyor. Yeni gelen Bluetooth 5 teknolojisi ile 4 kat daha geniş kapsama alanı ile dilediğiniz mesafeden son gaz verim alarak bağlantı kurabilirsiniz.

8 Kat Veri Kapasitesi!

Bluetooth dosya paylaşımı sırasında cihazların işlemcilerine resmen işkence eder. Bunun yanında pil tüketimi de Bluetooth bağlı olmayıp sadece açık dursa bile rekor seviyelere ulaşır. Ancak bu sorunlar tarihin tozlu sayfalarında kendilerine yer beğendiler bile. Yeni gelen Bluetooth 5 teknolojisi sayesinde cihazlar eskiye nazaran 8 kat daha az yıpranacak ve 8 kat daha az şarj tüketecek.

Wi-fi Coexistence Teknolojisi!

Bluetooth eski sürümlerinde çevredeki Wi-fi ağlarından etkilenerek performans kaybına uğruyordu. Ancak bu sorunda Bluetooth 5 sayesinde tarih oluyor. Wi-fi Coexistence teknolojisiyle beraber gelen Bluetooth 5, çevrede ki hiçbir Wi-fi ağından etkilenmeden %100 kapasite ile veri aktarımı yapabilecek.

Kısacası 4 ana özelliğiyle ön plana çıkan yeni Bluetooth teknolojisi oldukça etkileyici. Son çıkan Amirallerde gözlemlediğimiz bu teknoloji kullanıcıları oldukça memnun edeceğe benziyr.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum