İnceleme 213 0

Çok Sevgili Ana Ekran Tuşu Artık Yok!

S serisinin en karizmatik noktası hiç kuşkusuz ana ekran tuşu ve çevresinde ki metal aksamdı. Samsung 2017 yılında büyük yenilikler yaptı. Bu yeniliklerin temelinde ekranı genişletmek ve daha modernize bir telefon oluşturmak vardı. Geçen hafta tanıtılan Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus gözlemlerimiz neticesinde Samsung’un yeni amiral gemisinde hedeflerine ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunu yaparken de Samsung günümüz şartlarına uyarak ana ekran tuşunu tarihin tozlu sayfalarına ufak bir not olarak bıraktı. Apple da gördüğümüz 3D Touch ve Force Touch teknolojilerinin bir benzeri niteliğinde olan bu sanal tuş kullanıcıları memnun edecek gibi.

Basınç Algısı Olan Devamlı Aktif Olan Bir Tuş!

2007 yılında tanıtımında ağzımızı açık bırakan İphone’u sadece dokunmati olmasından dolayı sevmiştik. Çok da ilgincimize gitmişti. Şimdilerde ise dokunmak eyleminin hissiyatını baz alan bir metabolizmadan bahsediyoruz. Artık telefonunuzdan saate bakarken sert bir hissiyatla ana ekran tuşuna basmayacaksınız. Ekranın belirli bir bölgesine uygulayacağınız basınç yeni S8’i açmak için yeterli olacak. Samsung Galaxy S8 ana ekran tuşu devrim niteliğinde bir değişim. Hissiyat açısından ilk hafta biraz zorlanabilirsiniz. Ancak sonra ki dönemlerde bu durum hiç umurunuzda olmayacak. Aynı şekilde bu tuşun basınca olan tepki ve duyarlılığını telefonun ayarlar bölümünden ayarlayarak daha kişisel bir kullanım stili tercih edebilirsiniz.

Sanal Tuşlar Kişiselleştirilebilir Mi?

Ekran oranını yükseltmek amacıyla ana ekran tuşunu fiziksel makyajından sanal bir kostüme bürüyen Samsung kullanıcılarına sanal tuşları sundu. Ana ekran tuşuna alışılması pek bir sorun teşkil etmese de diğer sanal tuşlar biraz kafa karıştırıcı. Kullanım bakımından bu yeni tuş anlayışının bir sorun çıkarmayacağını tahmin ediyoruz. Samsung bizlere diğer iki sanal tuşu da kişiselleştirme imkânı veriyor. Tasarım ve yer bakımından diğer iki tuşu da kişiselleştirebileceğiz. Tasarım anlamında Samsung kullanıcılarına gezinme tuşlarının renklerini oldukça geniş bir renk yelpazesi ile değiştirme fırsatı veriyor. Bu özellikler tam da bir amiral gemisine yakışır düzeyde. Samsung’un yeni telefonunda yaptığı en büyük değişim ana ekran tuşuydu ve bizce bu değişim oldukça yerinde ve başarılı bir şekilde yapıldı.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum