Mobil 234 0

Duygunuzu Tespit Edecek Akıllı Saat Geliyor!

Günümüzde akıllı telefonlar ile bağlantıları nedeniyle çokça kullanılan Akıllı Saatler hakkında büyük gelişmelere imza atıldı. Telefonlar ile çeşitli bağlantılar neticesinde birçok işlemi yapabildiğiniz akıllı saatler insanların duygularını tespit edebilecek. Akıllı teknolojilerin bu denli ilerliyor olması on yıl sonrasında ne olacak sorusunun yanıtını düşündürmüyor değil. Bu muhteşem yeniliğe imza atan isim MIT. Devasa nitelikte ki bu yenilik ile akıllı saatler insanların duygularını izleyebilecek. Hoş bunu insanlar ne amaçla kullanır orası tartışılır. Mesela aylık duygu durumunuzu değerlendirebilirsiniz öyle değil mi? Açıkçası kulağa hoş geliyor! Yeni uygulamanın çalışma mantığı anlık duyguların takibini grafik halinde akıllı saat ekranına yansıtabilmek üzerine kurulu. Yapımcıların iddiaları oldukça ciddi ve şaşırtıcı!

Anlık Duygu Değişimleri Bile Kontrol Altında!

%83 değerinde doğruluk saptama yeteneğine sahip yeni sistemin yetenek yelpazesi oldukça geniş. Kolunuzda yer alan saat sizin ses tonunuzu, kalp ritminizi ve bunlara benzer materyallerden yararlanarak sizin duygusal durumunuzu grafik haline getirip size sunabilecek.  Duygular süregelen manevi varlıklardır. Ve anlık duygu değişimleri hayatın her kısmında mümkündür. İşte tam bu noktada Hadi Canım! dedirten özellik herkesi şok etti! Akıllı saatler artık anlık duygu değişimlerine bile duyarlı hale geliyor. Mutlu bir anda geçmişte yaşanan bir kazanın aklınıza gelmesi durumunda duygularınızın değişim süreci olduğu gibi kolunuzda ki akıllı saate yansıyacak!

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.