en iyi antivirus programlari 2019
Güvenlik 4.382 1

En İyi Antivirüs Programları 2019 – Güvenlik Tavsiyeleri

Teknoclock olarak sizler için birçok kaynaktan araştırma yaparak en iyi virüs programı 2019 listesini hazırlamayı uygun gördük. Bu yazımızda sizlere grafiksel olarak en iyi virüs programlarını listeleyecek ayrıca bilgisayar güvenliğiniz için makul çözümler beraberinde tavsiyelerde bulunacağız.

Bir çoğumuz bilgisayarlarımızı en azından birçok kötücüle karşı koruduğumuzu düşünürüz. Hatta bazılarımız virüs programlarına duyduğu güvensizlikten dolayı herhangi bir yazılım dahi kullanmaktan kaçınırken, bu durumun farkına varmak bazen gerçekten kötü sonuçlar sonunda gerçekleşebiliyor.

Zombi Bilgisayarlar !

Günümüzde zombi bilgisayar olarak adlandırdığımız bilgisayarlar mevcut. Kısacası Hacker olarak tabir ettiğimiz insanların başka kişilerin bilgisayarlarını ele geçirip kendi emelleri doğrultusunda yönlendirmesini kast ediyoruz.

 Toplamda 30 milyon zombi bilgisayarın hali hazırda bu emellere hizmet ettiğini biliyoruz. Bu da her birimizin bu tehlikeli senaryoyu yaşayabileceği anlamına geliyor.

Peki antivirüs programları bu soruna net bir şekilde çözüm olabiliyor mu? Aslında tam anlamıyla bunu çözüyor denemez. Fakat güncel ve gerçekten saygın bir antivirüs laboratuvarından çıkan yazılımları kullanmak, bu konuda bizi büyük ölçüde rahatlatabilir.

Hangi antivürüs programlarını kullanabileceğinizi belirli veriler ışığında yazının alt kısımlarında en iyi anti virüs programları 2019 tablosu olarak sizlere sunduk. Fakat direk tablo üzerine yoğunlaşmadan önce size bilgisayarlarımızı koruyabilmemiz için önemli uzman tavsiyelerinin de yer aldığı önerilerden bahsetmek istiyorum.

Tek Başına Antivürüs Programı Yeterli Değil

Uzmanların üzerinde hem fikir olduğu güvenlik konusunda ki önemli hususlardan biri tek başına antivirüs yazılımlarının bilgisayar güvenliği açısından yeterli olmadığı. Bu sebeple birkaç ufak dokunuşla sistemlerimizi daha güvenli hale getirebilir, antivirüs programlarından da daha iyi bir şekilde faydalanabiliriz.

  • Sistem Güncellemelerine Dikkat Edin

Sistem güncellemeleri, şüphesiz bilgisayar güvenliği açısından oldukça önemli. Bunun en büyük sebebi ise Windows’un kendine özgü güvenlik duvarlarının ve antivirüs yazılımlarının olması. Bu sistem güncellemeleri sayesinde hem güvenlik konusunda yaşanan sorunların önüne geçiyor – ya da açıkları kapatıyor- hem de sistemimizin daha stabil bir hale gelmesine yardımcı oluyoruz.

Bu sebeple mutlaka ‘Otomatik Güncellemeler’in açık olması gerekiyor.

  • Modeminizi Mutlaka Korumaya Alın

Modemlerimiz bizlere geldiğinde default ara yüz bilgileri ile geliyor. Bu sebepten dolayı mevcut Wi-Fi şifresi dahil olmak üzere modem ara yüz şifresini de güçlü bir şekilde değiştirmelisiniz. Bu modeminize ve internet bağlantınıza doğrudan yapılabilecek saldırılardan korunmanıza destek olur.

  • Güncellemeler Fevkalade Önemli

Bilgisayarınızı virüslerden ve saldırılardan korumak istiyorsanız uymanız gereken en önemli kurallardan biri tüm programların mutlaka son güncellemelerinin yapılmış olması. Office, adobe, tarayıcılar v.s tüm uygulamaların mutlaka güncel olup olmadığını denetlemeli ve güncellemelisiniz.

Siber saldırılar genelde Java ya da Flash üzerinden gerçekleşiyor olsa da bu tip uygulamalar üzerinden de birçok kişinin mağdur edildiği biliniyor.

  • Rutin İşler İçin ‘Misafir Hesabı’

Günlük rutin işleriniz veya ufak uğraşlarınız için mutlaka bilgisayarınızın misafir hesabını kullanmalısınız. Asıl hesabınıza olabilecek saldırılar sizi mağdur edebilir.

Bu yüzden bilgisayarımızdan bir ‘Misafir Hesabı’ oluşturmalı ve rutin uğraşlar için bu hesabı kullanmalıyız.

  • Farklı Tarayıcılarla Farklı İşler Yapın

Bu uygulama biraz can sıkıcı gibi gözükse de aslında oldukça faydalı bir çözüm diyebiliriz. Örneğin Kaspersky Lab’ın Virüs Analistlerinden olan Dirk Kollberg Facebook kullanmak için sadece ayrı bir tarayıcı kullandığını iletiyor.

Sizlerde reklamcılardan ve siber saldırganlardan kendinizi koruyabilmek için örneğin sosyal hesaplar için Opera, Okumalarımız için Chrome, İşlerimiz içinse Firefox kullanabilirsiniz.

  • VPN Kullanmak Çok Önemli

WLAN şifreleri tek başına sizi korumaya yetmiyor. Bir kafede veya halka açık herhangi bir yerde mevcut WLAN’lar, aslında saldırganların sizi keşfedebilmesi için davetiye çıkarıyor.

Bu sebeple Avast Yazılım uzmanlarından olan Jan Zika’nın tavsiyesine uyarak VPN kullanmak oldukça mantıklı olacaktır. Çünkü VPN saldırganların işini bir hayli zorlaştırıyor. Eğer VPN imkânınız yoksa telefonunuzun mobil ağını kullanarak internete erişim sağlamanız da sizi oldukça güvene alacaktır.

Ayrıca Opera Tarayıcının ücretsiz olarak entegre bir VPN sunduğunu da belirtelim.

En İyi Antivirüs Programları Listesi 2019

Antivirüs ProgramlarıGenel SkorDenetimYanlış AlarmlarPerformans
Kaspersky Internet Security100100100100
Bitdefender Internet Security971009694
Norton Security97989795
TrendMicro Internet Security94919898
F-Secure Safe84848383
G Data İnternet Security81739682
Quickheal Total Security75559891
Avira Antivirüs Pro755010098
360 Antivirüs70568287
AVG Internet Security69469292
2019 En İyi Antivirüs Programları Listesi - CHİP Nisan/Mayıs/Haziran Sayısı 2017


Tekno Admin {Tekno Admin}

“En İyi Antivirüs Programları 2019 – Güvenlik Tavsiyeleri” üzerine 1 yorum

  1. Güzel paylaşımınız için çok teşekkrler her zaman takipteyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum