Mobil 182 0

Facebook Düşünce Okuma Çalışmalarına Başladı!

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olan Facebook’tan olay yaratacak proje. İnsanların düşüncesini okumak üzere çalışma başlatan Facebook, bu proje ile beraber insanlar birbirlerine düşünceleri kullanarak mesaj gönderebilecekler. Beyin dalgalarını analiz ederek gerçekleşmesi planlanan bu çalışma üzerine Facebook çalışanların yönelmiş durumda. Beyin dalgalarının verdiği komutların belli kısmı hayata geçiriliyor fakat bu Facebook’un projesi için yeterli değil. Facebook beyin dalgalarının komutlarını daha ileri götürmek için çalışıyor.

Facebook’un Gizli Çalışma Ekibi Building 8

Facebook düşünce okumak üzerine başlattığı gizli projeye “brain-computer interface” adını verdi. Ayrıca bu proje için özel olarak Building 8 ismini verdiği bir ekip kurdu. Eğer bu proje hayata geçirilirse insanlar artık düşünceleriyle mesaj yazabilecek. Ayrıca mesaj yazmanın yanı sıra sosyal medya hesaplarını düşünce yöntemiyle sosyal medya hesaplarını kullanabilecek. Mark Zückemberg’e göre sosyal medyayı kullanmak sağlanırken asıl amaç pratik bir şekilde mesaj gönderebilmek. Bu proje eğer hayata geçirilirse sosyal medya sahipleri insanların düşüncelerini okuyacak ve düşünceler doğrultusun da reklamlar karşımıza çıkacak.

İlgili Yazı  5G Teknolojisine Dahamı Erken Giriyoruz?

TUFAN EREN

Bilişim muhabirliği alanında kendini yetiştirmek arzusunda olan biriyim. Yeni çıkan Teknoloji haberlerini sizlerle doğru bir şekilde paylaşmak hedeflerim arasındadır.

Latest posts by TUFAN EREN (see all)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir