Sosyal Medya 323 7

Facebook Videolara Reklam Dönemini Başlatıyor!

Sosyal medya devi Facebook’tan video arası reklam dönemi başlıyor. Facebook, You Tube‘nin reklam mantığı ile video arası reklam verme çalışmalarını başlattı. 90 saniye altı videolara süresi olan videolara reklam vermeyeceğini duyuran Facebook, aynı zamanda reklam gelirlerinden bir kısmını da video paylaşanlara verecek. You Tube video arası reklamlar mantığını uygulayacak Facebook’ta günlük ortalama video izleme süresi 100 milyon saati bulmaktadır.

Bu kadar yoğun video izlemesi olan bir platformda reklamlardan gelen gelirleri yayıncılarla paylaşacak. 90 saniyenin üzerinde olan videoların arasına 20 saniye olan reklamlar yerleştirilecek. Video arası reklamlar tam olarak uygulanmaya başlamamış test sürecindedir. Bu yüzden reklam arası videoların süresi farklılık gösterebilir. Videoların arasına koyulacak bu 20 saniye süresindeki reklamların, insanların sıkılmasına ve videoyu tamamen izlememesine neden olup olmayacağı merak konusu. Video arası reklamlar test sürecini geçer ve bu sistem uygulanmaya başlanırsa videolardan kazanç elde edilebilecek.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Facebook Videolara Reklam Dönemini Başlatıyor!” üzerine 7 yorum

 1. Emiranka dedi ki:

  Çok açıklayıcı ve detaylı bir anlatım olmuş. Verilen örnekle anlatım alıcıya daha iyi yansıyor.Ayrıca facebook formunu korumak için böyle bir şey yapıyor.

 2. Buğra dedi ki:

  Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş teşekkürler..

 3. Sadık ahmet dedi ki:

  Anlatım okuyucuyu yeterince aydınlatacak kadar açık ve sade.Facebook ‘un attığı bu adım yazıda belirtilen risklerden arındırılırsa konumunu daha da sağlamlaştırmış olur

 4. Kürşat dedi ki:

  Çok açıklayıcı ve detaylı bir anlatım olmuş

 5. hızlı diyetler dedi ki:

  sabırsızlıkla bekliyorum :))

 6. bolu çilingir dedi ki:

  işte güzel bir bilgi daha bizler için belkide yeni gelir kapısı olacak çok teşekkürler…

 7. korku labirenti 4 dedi ki:

  bu tek eksikti o da oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum