Sosyal Medya 216 0

Facebook’a, Facebook Hikayeler Geliyor!

Sosyal medya devi olan Facebook yine kendini geliştirmek yerine diğer sosyal medya platformlarından özellik aşırmaya devam ediyor. SnapChat ile hayatımıza giren kısa süreli video çekimleri, günü birlik fotoğraf paylaşımları önce İnstagram tarafından kullanılmaya başlanmıştı. İnstagramın bu özelliği kullanması ile beraber, kullanıcı sayısı da artmıştı. E hal böyle olunca hikaye özelliği sosyal medya platformları arasında hızla yayıldı.

Facebook Hikayeler Uygulaması İle Karşımızda!

Sosyal medya platformları arasında en eski ve en yerleşmiş olan platform Facebook, yine kendine bir özellik daha ekliyor. Diğer sosyal medya platformlarında hızla yayılan Hikayeler yeniliğini artık Facebook da kullanmaya başlıyor. Şimdilik sadece İrlanda’da kullanılan bu yeni güncelleme, ileriki aylarda tüm dünyada kullanılmaya başlayacak.

Facebook Hikayeler Nasıl Olacak?

Facebook hikayeleri diğer sosyal medya platformundaki moddan biraz daha farklı olacak. Farklı olan şeylerden ilki AR modu. Uygulama sizin yüzünüzü tarayarak AR modunu otomatik olarak ayarlayacak. Ayrıca kullanıcılar bu hikayelere mesaj da atabilecekler. Fakat bu Facebook Messenger’dan tamamen ayrı bir yerde yer alacak.

Hikayeye atılan fotoğraf veya videolar ise 24 saat süreyle kalacak. 24 saat sonunda ise tamamen silinecek ve zaman tüneline de düşmeyecek.

Facebook hikayeler diğer sosyal medya platformundaki gibi uygulama sayfasının en üst yerinde yer alacak. Hikayeye atılan resimler ve videolar buradan izlenecek.

Kendini geliştirmek yerine diğer sosyal platformlardan özellik aşıran Facebook, bu uygulamaya öyle yaratıcı bir isim de getirmemiş, Facebook Hikayeler.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.