Nasıl Yapılır ? 286 0

Facebook’ta Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Dünyanın her yerinde birçok insanın kullandığı Facebook’ta otomatik video oynatma seçeneği ile kullanıcılar pek memnun kalmamıştı. Ana sayfada dolaşırken birden açılan ve oynatmaya devam eden videolar oldukça can sıkıcı olmaya başladıysa bu makalemiz tam size göre. Mobil cihazlarınız ile Facebook’a bağlandığınız zaman, hücresel veri üzerinden ciddi anlamda internet kullanım hakkınızı harcayan bir sorundur Facebook’un otomatik video oynatmaları.

Otomatik Video Oynatma Kapatma

Video oynatma özelliğini kapatmak için, web üzerinden bağlanıyorsanız eğer Facebook’a girdiğinizde sağ üst kısımda yer alan aşağı ok tuşuna tıklamanız gerekiyor. Buradan Facebook sizi ayarlar menüsüne yönlendirecektir. ayarlar menüsündeyken, sol kısımda videolar kısmı yer almakta. Bu menüden video seçeneklerini açık veya kapalı menüsünden “Kapalı” seçeneğini işaretleyerek otomatik video oynatmayı durdurabilirsiniz.

Mobil Platformda Kapatmak

Android bir cihaz yardımıyla Facebook kullanıyorsanız eğer yapmanız gereken Facebook ana sayfasında sağ üst kısımda 3 çizgi olan menüye tıklamanız gerekir. Daha sonra bu alandan menü tuşuna basarak, “Yardım ve Ayarlar” menüsüne yönlendirildiğiniz de bu kısmın alt tarafında yer alan Uygulama Ayarları’na gitmeniz gerekir. Bu adımdan sonra olduğunuz menüde yer alan Genel Ayarlar seçeneğinden otomatik video oynatma seçeneğini kapalı yapabilirsiniz. iOS cihazlarda ise Ayarlarda bulunan Facebook’un üzerine tıklıyoruz. Bu adımdan sonra tekrar Ayarlar menüsünü seçtikten sonra Video bölümünün altında yer alan Auto-play seçeneğinden Off seçeneğini kullanarak otomatik video oynatmayı kapatabilirsiniz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum