Faturanız Gereğinden Fazla Mı Geliyor?

Evet, birçok insanın yaşadığı bu sorun birçoğumuzun delirmesine neden oluyor. İlk olarak yazımızın sebebi bilinmeyen nedenlerden dolayı yüksek gelen faturalar. Telefonlar artık gereğinden fazla işlere burnunu sokuyor. Yani mobil ödeme kavramı hayatımıza girdiğinden beri her türlü artı ücretlendirmeye tabi tutuluyoruz. Mobil ödeme konusunda birçoğumuz bilgi sahibi değiliz. Mobil ödeme kontrolü sağlandığında faydalı bir kredi kartı denilebilir. Telefon faturanıza ekleyerek hizmet almanızı amaçlayan Mobil ödeme kavramı günümüzde dolandırıcıların odak noktası haline geldi. Hiç kimse bu sorunu %100 engelleyemez bu nedenle tek çare mobil ödeme hizmetini kapattırmaktır. Telefon faturası yüksek geldi denilen birçok insanın haberi olmadan hattı üzerine mobil ödeme yapılmakta. Mobil ödemenin kim veya hangi firma tarafından yapıldığını bulmanız çok zor. Hoş operatör şirketinin çağrı merkezlerinden sorgulatarak bulabilirsiniz ancak sizinle hiç alakası olmayan bir yer de size mobil ödeme yoluyla belli miktarda para ödetmiş olabilir. Mobil ödeme hizmetleri ilgili operatör şirketinin çağrı merkezinden veya şubesinden kapatılabilmektedir. Peki, gereğinden yüksek bir fatura geldiğinde ne yapmamız gerektiğini şimdi hep beraber öğrenelim.

Kandırılmayın!

Yüksek gelen telefon faturası problemi karşısında ilk olarak operatör şirketinizden destek almanız gerekir. Birçok operatör şirketi bu konuda doyurucu olarak hizmet vermekte. Eğer sorun kullanım haklarından veya tarife değişikliğinden kaynaklı değilse büyük ihtimalle mobil ödemelerden kaynaklı olacaktır. Herhangi bir hesapla senkronize edip onay verdiğiniz hattınıza sizin haberiniz olmadan mobil ödeme eklenebilir. Bunun sonucunda faturanız beklenilenden çok daha fazla gelecektir. Veya oyun adı altında dikkate almadığınız mesajlar sizlerin faturasına eklenen ekstra ücretlere neden olabilir. Eğer bu durumu fatura kesim tarihinden sonra fark ettiyseniz o fatura bedelini ödemek zorundasınız. Bu ücretlendirme sonraki faturanızdan düşülecektir veya nakit olarak başvurunuz sonrasında size iade edilecektir. Eğer fatura kesiminizden önce fark ettiyseniz ve güncel faturanız o fazla ücretle beraber görüntüleniyorsa o ücreti fatura kesim tarihinize kadar düşürttürebilirsiniz. Bu mobil ödeme saçmalığı çoğu zaman bilinçsizce kabul edin mobil formlardan veya çeşitli internet sitelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle telefon numaranızın bulunduğu her kurum, kuruluş ve siteye herhangi bir onay verirken ekranınızda bulunan her şeyi okuyun. Kenara köşeye gizlenmiş bir sözleşme sonrasında sizin faturanıza eklenmiş ücretler canınızı sıkabilir.

Ne Yapmanız Gerekiyor?

Böylesi bir durumla karşılaştıktan sonra bu sorunun kaynağının operatör şirketinizin çağrı merkezi aracılığıyla mobil ödemeler olduğunu kesinleştirin. Sonrasında bu durumu izah ederek operatör şirketinizin çağrı merkezinden başvuruda bulunun. Bundan sonra size haksız yere ücretlendirme yapan kurumun iletişim bilgilerine ulaşın. Sonrasında dilekçe yoluyla mail adreslerine durumu izah edin. Bundan sonra eğer varsa çağrı merkezlerini arayarak oldukça sert bir şekilde durumun düzeltilmesini isteyin. Bunları yaptıktan sonra en geç bir hafta içerisinde tarafınıza ilgili sorun ile alakalı dönüş yapılacaktır.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum