Giyilebilir Teknoloji 118 0

Giyilebilir Teknoloji Lideri Artık Apple!

Strategy Analytics tarafından açıklanan verilere göre Apple, giyilebilir teknoloji sektöründe 2017 yılının ilk çeyreğinde lider olma konumuna erişti. Apple her sektörde kendisini öne taşıdığı gibi giyilebilir teknoloji konusunda da Pazar payını arttırarak yoluna devam ediyor. Apple giyilebilir teknoloji cihazlarını daha yenilikçi zihniyetlerle üreterek sektörde ki yerini garantileyecek gibi duruyor. Nereye gitse cihazlarının kalitesiyle kendine hayran bırakan Apple son ulaştığı başarıyla piyasada kendisinin de olduğunu resmen kanıtladı. Apple giyilebilir teknoloji stantlarında hali hazırda boy gösteren Apple Watch ürünleri insanların ilgisini oldukça fazla çekiyor. Apple her zaman dediğimiz gibi yaptığı zaman o işi tam ve eksiksiz olarak tamamlıyor. Diğer firmaları sollamasınıda ki temel sebebi merak ediyorsanız sizlere bu durumu da açıklayalım. Apple günümüzde en çok tercih edilen mobil teknolojilerin sahibi konumunda. Gerek telefonlarla gerekse de diğer mobil cihazlarla ciddi bir satış kitlesine erişen Apple, sattığı bu geniş kitlelere erişen global içerikli ürünlere kusursuz bir kalibrasyon ile bağlanan bu giyilebilir teknoloji ürünlerini dünya pazarına sunarken hiç zorluk çekmedi zaten müşterisi hazırdı. Anlayacağınız şu saatten sonra Apple telefonlarınızla uyumlu çuval satıyorum gelin alın dese dünya hücum eder. İşin mantığını açıkladıktan sonra bu başarının sayısal kısmına göz atalım.

Fitbit Birinciliği Kötü Kaptırdı!

Bir önceki dönemde giyilebilir teknoloji sektörünün satış birincisi Fitbit adında bir firmaydı. Açıkçası sektöre erken ve hızlı bir giriş yapması nedeniyle tutturduğu tempoyu 2017 yılının ilk çeyreğinde tutturamayan Fitbit, geçtiğimiz sene 4.5 milyon satış yapmışken bu sene ilk çeyrekte satışlarını 2.9 milyon seviyelerine varıncaya kadar geriletti. Apple ise geçtiğimiz yılın satış oranlarına göre aynı dönemde daha az cihaz satsa bile pazar payını arttırarak sektör öncüsü olma şerefine nail oldu. Bunun yanında diğer firmalardan hali hazırda bir tak gördüğümüzü söyleyemeyiz. Diğer dünya devlerine baktığımızda giyilebilir teknoloji konusunda bu iki isme rakip olarak henüz bir firma göremiyoruz. Ancak ne olacağı bilinmez herhangi bir firma bir ürün çıkarıverir sonrasında piyasa bir anda o ürüne ve mantıken o firmaya döner.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum