Mobil 202 0

Güneş Enerjisi İle Telefon Şart Etmek

Teknoloji âleminin cankurtaranı olarak beklenen bu yeni buluş en büyük problemimize çare olacağa benziyor. Artık akıllı telefonlarımızı güneş ışığı olan her yerde şarj edebilecek ve kesintisiz kullanabileceğiz… Kulağa çok hoş geliyor değil mi?

Akıllı telefonlar tabletler hayatımıza o denli dâhil oldular ki adeta onlarsız bir an bile yaşayamıyoruz. Bununla birlikte kısa süreliğine bile olsa bizi onlardan ayıracak en ufak sebebe tahammül edemiyoruz. Şarjlarının durup dururken bitmesi bizi çileden çıkarıyor. Şimdiye kadar Powerbank‘ler (taşınabilir şarj aletleri )bu gibi durumlarda en ideal çözümü sunuyordu ama tabii ki onları da şarj etmek gerekiyor. Unutulma sorunu da çabası… İşte GreenLighting Solar Charger güneş ışığı olan her yerde, her durumda akıllı telefonunuzu şarj etmenizi sağlayarak büyük bir kolaylık sağlıyor.

Bu minik mucize aletin bir yüzünde bir vakum ve küçük bir güneş paneli bulunuyor, vakumlu kısmı güneş ışığı alan herhangi bir cama yapıştırıyorsunuz, şarj kablosunu bağlıyorsunuz hepsi bu kadar… Artık sonsuz bir güç kaynağına sahipsiniz.4,5 volt, 0,4 watt’lık güneş paneli size kesintisiz bir şarj imkânı sunuyor. Diyelim ki telefonunuzu bağlamak istemiyorsunuz cihazın içindeki 2.000mAh’lik bataryayı doldurabilir ve telefonunuzu bir kez tam doldurabilecek kapasitede bir depoya sahip olabilirsiniz.

Özellikle uzun yolculuklarda bu cihazdan bir tane edinerek bir daha asla telefon pilinin bitmesi gibi kötü bir deneyim yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Cihazın kutu içeriğinde 4 uçlu şarj kablosunda micro, mini, 30 pin’lik ve 8 pin’lik uçlar var. Böylece elinizde ne tür akıllı telefon veya tablet olursa olsun, hepsine uygun tek bir kablo ile cihazı problemsiz bir şekilde şarj edebilirsiniz. Bu teknolojinin bir diğer güzelliği ise elektrik faturalarınıza da yansımaması… Cihazı şu an Amazon web sitesinden 35 dolara satın alabilirsiniz. Ayrıca farklı markalara ait aynı teknolojik ürünler yine Aliexpress alışveriş sitesinde de bulunuyor.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.