Android 256 0

Haftanın En İyi 5 Mobil Uygulaması!

Mobil cihazların günden günde geliştiği ve daha portatif olduğu günümüzde mobil uygulamalarda hayatımız da önemli bir yer kaplamaya başladı. Malum artık zamanımızın çoğunu mobil cihazlarımızla uğraşırken harcıyor ve gerek iş gerek sosyal medya uygulamaları ile haşır neşir oluyoruz.

Sizlerin için 2017 yılına girdiğimizden beri en çok indirilen ve en çok kullanılan 5 mobil uygulamayı derledik. Bu uygulamalar rakiplerine göre daha iyi performans vermekle kalmıyor, aynı zamanda sağladığı ayrıcalıklar ile de göz dolduruyor.

Fazla lafı uzatmadan ilk uygulamamızdan başlayalım.

  • Pushbullet

Pushbullet uygulaması hem uygulama olarak mobil cihazlarımızda, hem de bir. ‘ exe’  dosyası olarak Windows platformunda hizmet veriyor. Bu uygulamanın amacı ise kısaca bilgisayarlar ve mobil cihazlar arasında bir veri transferi imkânı sağlaması. Ayrıca bu veri transferini kablosuz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu uygulama sayesinde bilgisayarlarınızda ki verileri düzenleyebileceğiniz gibi aynı zamanda yaratılan bir sanal veri transferi ağı sayesinde Whatsapp, Facebook ve Kik uygulamalarından gelen bildirimleri bilgisayarınızda görebiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel yanı ise bu bildirimleri bilgisayarınızdan yönetebiliyor olmanız ve mesajlarınıza cevap verebilmeniz. Uygulama AppStore ve Google Play’de ücretsiz olarak sunuluyor.

2 –  İScanner

Bol fonksiyonlu bir mobil metin tarayıcısı olan bu uygulama sayesinde İphone cihazınızı bir mobil metin tarayıcısına çevirebiliyorsunuz.

İster telefonunuzdan bir görseli seçebilir, isterseniz de yeni bir metinin fotoğrafını çekerek kullanabilirsiniz. Aynı zaman da bu dokümanlarınızı imzalayabilir hatta metin tanıyan algoritma sistemi sayesinde dokümanın oluşturulduğu dili algılayarak çeviri yapabilirsiniz.

Bulut depolama sistemi olan İCloud ile bütünleşmiş bir biçimde çalışabilen uygulama ile aynı zaman da yüksek derecede dokümanlarınıza şifrelemede yapabiliyorsunuz. Oldukça fonksiyonlu bir uygulama olan İScanner’ın tek sorunu bilgisayardaki sürümü kadar dil algılama konusunda başarılı olamaması. Ayrıca uygulama AppStore’de 12.99 TL’ye kullanıcılara sunuluyor.

3 – İA Writer

Metin düzenleyici programlar arasında belki en basiti ama en kullanışlısı olan İA Writer, ekstra ve farklı yazı fontlarına sahip olmayan klasik bir metin editörü diyebiliriz. Fakat fontların yerine uygulamaya bolca metin formatı bulunmakta. Yani neredeyse tüm metin formatlarını destekleyen bu uygulama sayesinde tüm dokümanlarınızı kolay ve zahmetsiz bir şekilde düzenleyebileceksiniz.

Başlık, paragraflar ve italik seçeneklerine sahip olan İA Writer sayesinde aynı zamanda dokümanlarınızı HTML kodlarına da çevirebiliyorsunuz. Basit bir metin düzenleme uygulaması için oldukça kullanışlı olan bu uygulama, şuan için AppStore’da 26,99 TL ve Google Play’de ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumda.

4 – Time Management

Akıllı telefonlar ile oldukça haşır neşir olan ve neredeyse bakmadan duramayan arkadaşlara yönelik güzel bir program olan Time Management sayesinde, mobil cihazınızda ne kadar vakit geçirdiğinizi detaylı olarak görebileceksiniz.

İnternet kullanımınız, telefon görüşmeleriniz ve diğer uygulamalarla geçirdiğiniz vakitleri detaylı olarak analiz ediyor ve size grafik dökümü halinde sunuyor.

Uygulamayı kullanabilmek için bir mail adresine ve RescueTime üyeliğine ihtiyacınız var. Aynı zamanda RescueTime’un Time Managemet uygulamasının Bilgisayarlar da çalışan bir sürümü de mevcut. Yine bu sürüm ile bilgisayar başında geçirdiğiniz sürenin de detaylı bir raporuna ulaşabilirsiniz. Uygulama şuan için sadece Google Play’de bulunuyor ve bilgisayarlar içinse sadece Chrome tarayıcısı ile çalışabilmekte.

Uygulamanın Google Play’de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta.

5 – Runtastic Results

Sporla uğraşıyorsanız size oldukça sağlam bir koç olacak olan Runtastic Results, kişisel fitness ve beslenme konusunda size oldukça yardımcı olacak. Antrenman zamanlarınızı, çalıştırmak istediğiniz vücut bölümünü ve benzer tercihleri belirledikten sonra uygulama isterseniz seviye seviye kişiselleştirebileceğiniz bir hal alıyor. Bu sayede ileri düzeyde de çalışma imkânına sahip olabiliyorsunuz.

Aynı zamanda fitness alanında uzman kişilerin egzersizleri anlattığı 150 adet HD videoyu da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca uygulama topluluğundan egzersizler hakkında sohbet edebilir ve önerilerde alabilirsiniz.

Uygulama AppStore ve Google Play üzerinden kullanıcılarına ücretsiz indirme imkânı sunuyor.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum