İnceleme 399 2

Huawei P9 Lite – Ön İnceleme

75.6% Ortalama Puan

Değerlendirme

Şık tasarım ve hızlı işlem kapasitesine sahip. Aynı zaman da LTE Cat 4 ve çift SİM kart özelliği de cabası. Fakat, Pil ömrü oldukça Kısa ve Kamera da bulunan flaş oldukça zayıf.

Performans / Kullanım
%93
Donanım Özellikleri
%64
Ekran
%91
Pil
%64
Kamera
%66

Huawei firmasının en iyi telefonlarından biri olan P9’un, bildiğiniz üzere yeni bir sürümü satışa sunuldu. Yeni sürümüne verilen ad ise Huawei P9 Lite.

Huawei P9 Lite özellikleri bakımından normal P9’a göre biraz zayıf kalıyor diyebiliriz.

Kamerasında P9’a göre çift lens bulunmayan cihazın, aynı zamanda sadece WLAN desteğinin mevcut olduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca LTE Cat 6 yerine düşüş yaşayarak LTE Cat 4 kullanılmış. Bununla bitiyor mu? Elbette hayır.

Bu yeni cihazın işlemcisinde de zayıflama söz konusu. Daha önceki P9 modelinde firmanın tercih ettiği Kirin 950 işlemcisi yerine P9 Lite’de Krin 650 Octa-Core kullanılmış. Fakat buna rağmen yapılan testlerde oldukça iyi bir performans sergileyen bu cihaz, beklentileri harika bir şekilde karşıladı diyebiliriz.

Huawei P9 Lite

Huawei P9 Lite Özellikleri

Huawei firmasının yeni piyasaya sürdüğü ve P9 modelinin biraz zayıflatılmış hali olan P9 Lite’de, firma temel özellikleri aynen yerinde bırakmış diyebiliriz. Çift veya Tek sim kart özelliğine sahip olan cihazda, Harici SD kart girişi de bulunuyor.

Özellikle şunu da belirtmek lazım ki, bu yeni cihazın ahize kalitesi mükemmel derecede. Yani net ve kesintisiz bir bağlantı ile konuşma yapabiliyor ve karşınızdakinin sesini oldukça doğal bir biçimde alabiliyorsunuz.

Bir mobil cihazdan beklenen en önemli özelliklerden biri de şüphesiz ekranının iyi olmasıdır. P9 Lite, yapılan incelemelere göre ekran konusunda pek de fazla eksiye düşmüyor. Çık şık köşelerinin ve çerçevelerinin olmadığı aşikâr fakat cihazın karşıtlık oranı 118:1 civarında. Bu da 5.2 inç’lik bir cihaz için gerçekten iyi bir oran diyebiliriz. Ayrıca cihazın OLED bir ekrana sahip olmadığını da belirtelim.

Huawei P9 Lite 2

Gündüz İyi Gece Kötü Performanslı Kamera

13 Megapiksel kameraya sahip olan Huawei P9 Lite, gündüz gerçekten çok etkileyici fotoğraflar çekebiliyor. Hatta en köşelerde bile oldukça keskin diyebiliriz. Az ışıklı ortamlarda da fena bir performans sergilememesine rağmen hiç ışık olmayan ortamlarda kameranın performansı oldukça aşağı seviyelere düşüyor.

2 LED flaşa sahip olan 13 megapiksellik P9 Lite’nin karanlıkta çekilen fotoğrafları, inanılmaz derecede bulanık ve karanlık çıkıyor. Bunu özellikle belirtmemiz gerekir.

Cihazın pil konusunda da sınıfta kalmasa bile oldukça büyük bir problemi olduğunu belirtmek gerekir. 3000 mAh pil gücüne sahip olan bir cihazdan gerçekten iyi bir performans beklerken özellikle İnternet de sörf yaparken oldukça hızlı bir şekilde pilinin bittiğine şahit olduk. Saat olarak yaklaşık 6 buçuk saat civarında dayanabildi. Aynı zaman da cihazın şarj olma süresi de 3 buçuk saati aşıyor. Bu sirenin yarısında şarj olan bir çok cihaz mevcut.

Ön İncelememizi sonlandırırken, cihazın Türkiye pazarında ortalama 1300 Lira gibi bir etiket fiyatına sahip olduğunu da belirtelim.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Huawei P9 Lite – Ön İnceleme” üzerine 2 yorum

  1. 2017 yılının hayırlı olmasını diliyorum ayrıca site için teşekkürler.

  2. Abdulsamed dedi ki:

    Huawei ve Xiaomi son 1 yılda telefon konusunda çok fazla yol kat etti. P9 un alt modeli olarak düşük bütçelilere iyi bir alternatif olmuş. Xiaomi mi note 2 için de bir inceleme bekliyorum. Güzel ve ayrıntılı incelemeniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum