İnternet 1.137 2

İnstagram Fotoğraflarınızın Beğenisi Çok Mu Az Çaresi Burada!

İnstagram bizlere fotoğraf ve video paylaşımı imkânı sunan esrarengiz bir ortam. İnstagram beğeni arttırma yazarak tarayıcınızda arattığınızda kimi doğru kimi yanlış birçok beğeni arttırma yöntemi okuyabilirsiniz.  Beğeni arttırma İnstagram kullanıcıları işçin ağır gripten sonra verilen sert bir ağrı kesici gibi. Bu tarz bir beklentinin zirvede olması açıkçası bizlere bu sorunu çözmemiz yolunda teşvikte bulundu. İnstagram günümüzde hemen her yaştan bireylerin kullandığı açıkçası pek de tekin olmayan bir yer. Bu dediklerimizi yaparken zarar görmemek için elinizden geleni yapın. Bunlardan hemen önce profilinizi gizli olarak ayarlayın ve gelen yorumlara dikkat edin. Ortamda sizi rahatsız edebilecek hesapların kurbanı olmayın. Beğeni arttırma İnstagram fotoğrafları üzerinde oldukça sık şekilde istenen bir olay. Bazıları bu işi hile hurdayla çözerken bazıları da organik takipçi yoluna gidiyor. Eğer eşe dosta şeklim olsun şanımız yürüsün diyorsanız sizleri birkaç aya kapanacaklarını tahmin ettiğimiz hile sitelerine yönlendirelim. Bas parayı al takipçiyi şeklinde düz bir mantıkla işleyen bu sitelerde organik olmayan sadece rakamda etkisi olmayan binlerce beğeniye sahip olabilir bunun yanında parayı biraz daha arttırırsanız fena yorumlara bile sahip olabilirsiniz. Ama yok benim takipçim eş dost akraba var ama nu kitlenin bana kazandırdığı beğeni az diyorsanız sizin derdinizin dermanı tek kelimeyle burada. Bu dediklerimizi yaparken takipçi kitlenizin nabzını iyi almanız gerekir hemen başlayalım!

Fotojenik Olmak Umurunuzda Olmasın Objelere Odaklanın!

Hiç kimseye güzel ya da çirkin şeklinde ithamlarda bulunmamalıyız. Herkes kendisine ve sahibine (anladınız siz onu!) güzeldir. Bu nedenle gelen ya da gelmeyen fotoğraf beğenilerini tipe veya çekiciliğe bağlamak çok yanlış. İnstagram sanal bir ortam bu nedenle o ortamda beğenilenlerin sanal emellere bağlı olduğunu unutmayalım. Yani aslında İnstagram kullanıcıları sizin kaşınızı gözünüzü değil (düz duvara tırmanan tayfa hariç) paylaşımlarda vurguladığınız obje veya efektlere odaklanıyorlar. İnsanların ilgisini ne çekiyor nasıl çekiyor bol beğenili paylaşımlara sahip olmak istiyorsanız buna odaklanmalısınız.

Trend kelimesi Türkçe katliamı lideri olarak görülen bir kelimedir. Trend birçok kültürde ve konuda ortak bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Yine günümüzün sokak dedikodusu olan sosyal medya da dönemden döneme trend olaylara şahitlik ediyor. Trend olacak şeylerin nereden ya da kimden nasıl çıkacağını bilemezsiniz. Mesela son zamanlarda karşımıza sıkça çıkan bir trend ülkelere yayılmış bir saçmalıkta diyebiliriz bazı nesnelerin içine kuru fasulye doldurup fotoğrafını paylaşmak. Bu ne kadar saçma farkındayız ama bu fotoğraflara çok fena beğeniler geliyor. Bu nedenle mizah ve sosyal paylaşım profillerini takip ederek trendler konusunda gündemi sıkı sıkıya takip edin. Bu yönde yapacağınız ölçülü ve çevrenize hitap eden paylaşımlar size beğeni getirecektir.

Gündemden Kopup Nostaljiye Dalabilirsiniz!

Editörün kafası iyi demeyin. Az evvel gündemden kopmayın diyen ben şimdi nostaljilere bir selam çakın diyorum. Hani çocukluk fotoğrafınız olabilir veya geçmiş tatilden kalmış bir fotoğraf kısacası geçmişi dostlarınızla veya ailenizle yâd ettiğiniz bir paylaşım. İnsanları diğer cafcaflı paylaşımlara göre daha çok mutlu edecektir. Veya eski motifler bu tarz bir paylaşıma konu olabilir. Eski bir halı kısacası insanların özlem duyduğu eskileri tekrar gündeme paylaşımlarınızla getirerek iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Trendler nostalji unsuru olarak kullanılabilir mi? Sorusu bazı kesimlerce olabilir olarak yanıtlansa da bence kesinlikle hayır. Bir dönemin trendini yeni bir şeymiş gibi büyük laflarla paylaşırsanız eski kafalı muamelesi görebilirsiniz. Bu bazılarının tatlı espri olsa dahi bazılarının gönderilerinizden uzaklaşmasına yol açabilir. Yani paylaşımlarınızda geçmişe olan bağlılığınızı güm diye ortaya koymayın. Ayarında tutmak her zaman katkıda bulunur.

Efektleri Fazla Kaçırmayın!

Özellikle bayan okurlarımıza yapacağımız bu öneride efekt kullanımının dozajını vurguluyoruz. Zaten birçok bayan İnstagram ortamına fotoğraf atarken tüm makyaj malzemelerini kullanıp bir anda mucizeler yaratıyor. Bu kadar makyaj dekor falan filan kabul edilebilir seviyedeyken ve aynı zamanda fotoğraflara beğeni getirirken bir fotoğrafa on beş tane filtre eklenince işin tadı kaçıyor. Yani İnstagram aleminde güzel olsanız bile ruh gibi olmanız artık beğeni getirmiyor!

Bu dediklerimizin ışığında size yataktan kalktığınız gibi fotoğraf çekin demiyoruz. Özen elbette olacak yani fotoğrafın bir albenisi olacak ama muazzam seviyede kusursuz fotoğraflarda bir zamandan sonra beklentiyi beğeni tablosuna yansıtamıyor. Doğallık esintileri olan az efektli veya hiç dokunulmamış fotoğraflar beğeni açısından profil sahiplerine daha çok getiride bulunuyor diyebiliriz.

Yemek Ve Mekân Resimleri: Abartmaya Lüzum Yok!

Tamam, buraya kadar beğeni getirecek fotoğraflara dair birçok şey öğrendiniz. Bu noktadan sonra herkesçe kullanılan mekân resimlerine odaklanıyoruz. Fotoğraflar bir anı geleceğe taşımanın ek kolay yoludur. Ancak amacınızın bu olmadığını eşe dosta gösteriş yapmak olduğunu biliyoruz. Ana temasında “Ben bugün buradaydım yaaa!” cümlesi bulunan bir fotoğraf zaten beğeni almasın.

Bu gibi fotoğrafları tam anlamıyla bırakın demiyoruz ama her şeyi de İnstagram ortamına salmayın. Her yediğinizi her içtiğinizi bu ortama koyduğunuzda insanların iğrenerek uzaklaştığı bir kullanıcı haline gelebilirsiniz. Bu oldukça sık karşılaşılan bir durum. Laf aramızda benim bile paylaştığı gösteriş tutkunu fotoğraflarından rahatsız olduğum bu nedenle hemen paylaşımlarını atladığım kullanıcılar var.

…Değer Mi?

İnsan günümüz Dünyası şartlarına olan uyumluluğu sergiledikten sonra hemen gösterişe ve izlemeye başlıyor. Biz sizlere yani sosyal medya düşkünlerine beğeni almanın etkili olacağı fotoğraf türlerini anlattık. Ama bu yolda kafayı yemeyin inanın bunca çaba o ekranda kalbin yanında yazan rakama değmeyecek kadar yorucu. Bu nedenle sosyal medyaya kendinizi çok kaptırmamanız dileğiyle İyi Paylaşımlar!

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

“İnstagram Fotoğraflarınızın Beğenisi Çok Mu Az Çaresi Burada!” üzerine 2 yorum

  1. Murat dedi ki:

    Harbiden cok gereksiz yani 100 like alsan ne olacak 10 like alsan ne olacak.Narsistliğin artacak.

  2. Tech News dedi ki:

    Ben de gereksiz buluyorum. İnsanlar yüksek beğeni alma zorunluluğu hissediyor.. Beğeni sayısı az olunca mutsuz oluyorlar. İlginç..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum