Nasıl Yapılır ? 593 0

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram hesabı dondurma işlemi son zamanlarda çok arttı. dondurmak çok kolay bunun için aşağıda gerekli tüm bilgileri verdik. Fakat öncesinde, Sosyal medya günümüzde hemen hemen hayatımızın merkezinde yer aldığı aşikar. Önemsiz olmasına rağmen bu kadar zaman ayırdığımız sosyal medyadan bazı dönemlerde önemini yitirebiliyor. Böylesi durumlarda da tek seçenek nitekim kullanıcıların hesaplarını dondurmaları gerektiğini işaret ediyor. 2010 yılında aramıza katılan İnstagram 7 yıl sonrasında yani günümüzde en çok kullanılan sosyal medya aracılardan biri. Birçok kişinin kullandığı bu sosyal medya türü hesapların dondurulmasına imkan veriyor. Birçoğumuzun bilmediği bu özelliği şimdi sizlerle paylaşalım.

Dondurduğumda Ne Olacak!

Instagram hesap dondurma sonrasında karşılaşacaklarınız pek olumsuz şeyler değil. Diğer sosyal medya hesaplarında dondursanız dahi hesabınız görüntülenebilir. Ancak bu kural İnstagram için geçerli değil. İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra profiliniz diğer kişilerce görüntülenemez. Bunun yanında yine yaptığınız yorum ve eklendiğiniz etiketlere başkaları tarafından görüntülenemeyecek. Hesabınızı dondurma işlemini haftada sadece bir kez yapabiliyorsunuz. Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif etmek içinde en az 3 saatlik bir sürenin geçmiş olması gerekiyor. Hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde ise fotoğraflarınız bir anda yüklenmemiş olabilir. Ancak böylesi durumlarda telaşa gerek yok. Bizim tavsiyemiz bir hafta beklemeniz bu süre zarfında halen profiliniz tamamlanmamış olursa iletişim kısmından İnstagram temsilcilerine ulaşmanız yönünde.

İnstagram Hesabınızı Nasıl Donduracaksınız?

Instagram dondurmak için mobil cihazlar yerine masaüstü cihazları kullanmanız gerekiyor. Masaüstü cihazlardan hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşamalı şekilde ne yapmanız gerektiğini anlatalım. İlk olarak yapmanız gereken profilinize ulaşmak. Sonrasında kullanıcı adınızın üzerine tıklayarak çıkan seçeneklerden profili düzenle sekmesini seçmeniz gerekiyor. Ardından açılan ekranda yer alan “hesabımı geçici olarak kapat” ibaresine tıklayın. İnstagram ekranı bu aşamadan sonra sizi yönlendirecektir.

Sosyal medya bir zamandan sonra karşımıza sadece zaman kaybı olarak çıkıyor. Bu nedenle hayatınızın bazı dönemlerinde sosyal medya hesaplarından uzaklaşmanız sizin faydanıza olacaktır.

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum