Nasıl Yapılır ? 3.687 1

İnstagram Hikâye Siyah Ekran Sorunu

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan İnstagram tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Öyle ki her dakika binlerce fotoğraf paylaşılıyor, bu fotoğraflar beğeniliyor ve yorumlar yapılıyor. Hal böyle olunca uygulama da sürekli kendini güncellemektedir. Üyelerini kaybetmek istemeyen İnstagram geçen zaman içerisinde onlarca güncelleme gerçekleştirmiştir. Uygulamayı daha ileriye taşımak ve kullanıcılara daha kaliteli bir deneyim sunmak için mevcut sorunlar giderilmeye çalışılırken, İnstagram’a gelen yeni özellikler sayesinde daha etkili bir kullanım deneyimi amaçlanmaktadır. Ancak bazen akıllı telefonlardan veya işletim sistemi sürümlerinden bir takım hata veya sorunlarla da karşılaşılabilmektedir. Son dönemlerde bazı kullanıcılarda sıkça rastlanan bir hata olan ve hikâyeler bölümünde ortaya çıkan instagram hikaye siyah ekran sorunu da bu kategori içerisinde yer almaktadır.

İnstagram Hikâyeler Siyah Ekran Sorunu Neyden Kaynaklanıyor?

İnstagram hikâye siyah ekran sorunu belirttiğimiz gibi her kullanıcıda olmasa da bazı kullanıcılarda görülebilen bir hata. Sorun ise İnstagram’a hikâyeler bölümüne giriş yapıldığında veya bir kullanıcının hikâyesine tıklandığında ekranın siyah bir şekilde yüklenmesinden kaynaklanıyor. Siyah ekran şeklinde yüklenen hikâye açılmıyor ve görüntülenemiyor. İnstagram hikâyeler siyah ekran sorunu eski sürüm İnstagram sürümü yüklense bile çözülmüyor ve bu sorun uygulama sürümünden kaynaklanmıyor. Yapılan araştırmalar bunun işletim sistemi veya akıllı telefonla ilgili bir sorun olmadığı yönündedir. Sunucu taraflı bir sorun olduğu düşünülen İnstagram hikâyeler siyah ekran sorunu, İnstagram’da verileri temizleseniz, uygulamayı kaldırıp tekrar kursanız ve eski sürüm bir İnstagram yükleseniz dahi ne yazık ki çözülmüyor.

İnstagram Hikâye Siyah Ekran Sorunu Çözümü

İnstagram hikâyeler siyah ekran hatasının sunucudan kaynaklı bir hata olduğunu belirtmiştik. Bu sorun ilerleyen günlerde gelebilecek bir güncelleme ile tüm telefonlarda çözülebilir. Tabi zaman kaybetmek istemiyorsanız sizin de uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. İnstagram hikâyeler siyah ekran sorunu telefonunuza giren bir zararlı yazılım veya başka bir uygulama tarafından kaynaklanıyor olabilir. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için telefonunuzu sıfırlayabilir yani fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. İnstagram hikâye siyah ekran sorunu hala devam ediyorsa uygulamayı tekrar kaldırıp kurmayı, geçmiş verileri temizlemeyi de deneyebilirsiniz.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

“İnstagram Hikâye Siyah Ekran Sorunu” üzerine 1 yorum

  1. ahmet dedi ki:

    kardeşim bi hata için neden telefona restart atasınki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum