Sosyal Medya 227 0

İnstagram İntihara Karşı Önlem Alıyor

Günümüzde intihara meyilli bir kesimin yavaş yavaş türediğini biliyor olmalısınız. Bunun altında yatan sosyolojik ve psikolojik sebeplere tek tek değinmeyeceğiz tabi ki ama, eğer bir arkadaşınız kötü bir durum ya da travma yaşıyor ve kendisine zarar verme eğilimi oluşabilecek olursa, bununla ilgili birçok ip ucunu biz sosyal medya hesaplarında görebiliyoruz.

En popüler sosyal medya araçlarından biri olan İnstagram zor günler geçiren bireylere anonim olarak müdahale etmenize olanak sağlayacak. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

 

Kötü Durumda Olan Arkadaşına Mesaj Yola!

 

İnstagram arkadaşlarınızdan birinin kötü bir durumda olduğunu düşünüyor ve onun için endişeleniyorsanız, gönderisini şikâyet edebileceksiniz. Bu şikâyet sayesinde gönderi sahibi şahsa anonim olarak bir mesaj yollanacak.

‘Bir arkadaşınız zor zamanlardan geçtiğinizi düşünüyor, eğer yardıma ihtiyacınız varsa biz buradayız ’şeklinde hazırlanan hazır mesaj anonim olarak gönderi sahibi şahsa ulaşacak. Ayrıca bu mesaj sayesinde mesajı alan bireye bir dostla dertleşme ve yardım hattına bağlanma seçenekleri sunulacak.

 

Facebook’da Bu Hizmeti Veriyor

 

İnstagram Operasyonlar Üst Yöneticisi Marne Levine ‘Aile ve arkadaşların yardım etmek istediklerini biliyoruz ama bazen nasıl yardım edilmesi gerektiği pek açık olmuyor’ şeklinde başlatılan hizmetin gerekliliğini ortaya koyarken, hazırladıkları bu hizmet sayesinde zor durumda olan bireylerin, yardım edebilecek yakınlarıyla iletişime geçebileceklerini dile getirdi.

Ayrıca geride bırakacağımız bu yılın başlarında benzer bir hizmeti Facebook Şirketinin de başlattığının altını çizmek gerekir. Bu uygulama ne kadar verimli olacak orasını zamanla göreceğiz fakat teknoloji ve İnternet devlerinin kullanıcılarının iyiliklerini bu derece düşünmesi beni duygulandırmadı değil.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum