Sosyal Medya 224 0

İnstagram Yeniliklere Doymuyor!

Sosyal medya günümüz insanının vazgeçilmezlerinden. İnstagram ise bu ağların devlerinden sayılabilir. İnstagram fotoğraf ve video paylaşımı tabanlı kurulmuş bir sosyal medya aracısıdır. İlerleyen süreçte İnstagram canlı yayın ve hikaye modlarını hayata geçirdi. Bahsedeceğimiz yeni özellik ise İnstagram kullanıcılarını oldukça mutlu edecek nitelikte. Facebook aracılığıyla fotoğraf paylaşım yaparken birçoğumuz çoklu fotoğrafları bir arada paylaşabiliyoruz. Ve diğer kullanıcılar bu fotoğrafları tek albümde görüyor ve hepsine ayrı ayrı yorum veya beğeni yapabiliyor. İnstagram ise tekli fotoğraf ve videolar paylaşımı üzerine kurulmuştu. Yeni gelen yenilik ile bu süreçte ortadan kalkacak.

Ayrı Fotoğraflar Tek Albümde

Tek konuya ait fotoğrafların art arda paylaşılıp duvarı işgal etmesine herkes tanık olmuştur. İnstagram yetkilileri bu sorunu çözmek için ilk adımı attı!Android beta sürümüyle kendini gösteren yenilik kullanıcılara ne zaman net olarak kullanıma sunulacak henüz bilemiyoruz. Ancak yenilik sayesinde İnstagram’da tek seferde birden fazla fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz.  Diğer kullanıcılar ekranda sağa doğru çekerek aynı albüme ait olan diğer fotoğraflara ulaşabilecekler. Her fotoğrafın beğeni ve yorum kısımları ayrı olarak kullanıcılara sunulacak. Fotoğraf ve videoların paylaşım aşamasında instagram içerisinde bulunan filtreler elbet uygulanabilecek. İsterseniz her fotoğrafa aynı filtreyi uygulayabilir veya her fotoğraf için ayrı filtreleri kullanabilirsiniz. Bu özellikle İnstagram kullanıcıları daha fazla ve toplu paylaşımlarda bulunabilecek. Sosyal medya gelişmeye devam ettikçe böyle gelişmeler elbette olacaktır.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.