Mobil 236 1

Instagram’dan Yeni Bir Özellik Daha!

Son zamanların en çok rağbet gören, online fotoğraf paylaşımı ve video paylaşım platformu olan Instagram’a canlı yayın özelliği geliyor! Hisse haklarını Facebook devrettikten sonra Instagram‘a bir kaç farklı özellik gelmişti. Facebook firması,Instagram’ı geliştirmeye hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günler de kaydet özelliği ve hikaye paylaşımı gibi eklentileri kullanıcılarına sunan Instagram, şimdi ise Facebook Live ve Periscope uygulamalarında ki gibi canlı yayın yapma özelliğini getiriyor.

Facebook Live ve Periscope’dan Farkı

Periscope ve Facebook Live‘dan sonra canlı yayın yapma özelliğini Instagram getirdi. Fakat Instagram’ın canlı yayın videoları kayıt edilmeyecek. Periscope ve Facebook Live’da canlı yayın videolarını kaydedebilir ve daha sonra izleyebilirdiniz. Fakat Instagram canlı yayın özelliğin de bu mümkün değil. Arkadaşlarınızın canlı yayınları o anda izlemeniz gerekiyor. Daha sonra izlemeniz mümkün olmadığı için anlık takipte kalmalısınız. Instagram, canlı yayın özelliğinde bu  yönü kişisel kullanımı öne çıkarıyor. Instagram’da canlı yayın yapmak için öykü kısmına girip sayfayı sağ tarafa doğru kaydırarak canlı yayın tuşuna bastıktan sonra videoyu kaydetmeden canlı yayın yapabilirsiniz.

{TUFAN EREN}

Bilişim muhabirliği alanında kendini yetiştirmek arzusunda olan biriyim. Yeni çıkan Teknoloji haberlerini sizlerle doğru bir şekilde paylaşmak hedeflerim arasındadır.

“Instagram’dan Yeni Bir Özellik Daha!” üzerine 1 yorum

  1. Yasemin kocak dedi ki:

    ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.