İOS 134 0

İphone 7 Patladı !

 

İphone memleketinden gelen acı haberle kendini yerden yere vuruyor. Yine talihsiz bir olayla karşınızdayız. Gün geçtikçe gelişen teknoloji insanları sapkınlığa doğru sürüklüyor olsa da teknolojiyi doğru kullanmak ve teknolojiden yararlanmak da güzel bir şey. Peki, teknoloji bizim ondan yararlanmamıza fırsat vermeden bizim sağlığımızla oynarsa? SAR değeri hakkında bildiklerimiz oldukça açık bir şekilde bizlere “akıllı telefonlar sizi öldürüyor!” diyor. Bunu hissettirmeden yapıyor akıllı telefonlar. Şimdilerde ise akıllı telefonların insan sağlığına verebileceği zararları gözlerimizle ve kulaklarımızla algılayabiliyoruz. Dünya devlerinden olan Apple’ın ürettiği akıllı telefon yani İphonelar patlama haberleriyle gündeme sık sık düşüyorlar. Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde de İphone 7 Plus patlamıştı. Bu konuya ilişkin yazıyı da sitemizde bulabilirsiniz. Aynı şekilde geçtiğimiz sene teknoloji devlerinden olan Samsung firmasının amirali olan Note 7 de patlama haberleriyle facialara neden olmuştu. Bunun üzerine Samung kullanıcılardan oldukça büyük tepkiler yemiş ve cihazı piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Şimdiki Samsung durumuna baktığımızda ise karşımıza 2017’nin ilk çeyreğini %50 kar oranıyla kapatan bir firma çıkıyor. Buradan çıkardığımız sonuç ise teknolojinin nankör olduğu. Yaptıkları hata nedeniyle birçok insanın cenı tehlikedeyken yeni lansman modelleriyle devrim yapmış bu firma insanları kendilerinden geçiriyor.

İphone 7 İntihar Etti!

İphone ülkemizde ve diğer çoğu dünya ülkesinde en bilindik modeller arasında. Sağlamlık ve kalitesiyle ün yapmış bu modellerin ardından bu tarz tuhaf iddialar gelince insanlar şüpheye düşüyor. Bu durumu sadece batarya ve patlama olayları penceresinden incelemeyin. Yine 2016 yılı içerisinde Android üreticilerine iletilen hata oranı İphone üreticilerine iletilen hatalara oranla çok daha düşük. Bu durum insanlara İphone cidden sağlıklı bir cihaz mı? Sorusunu sordurmuyor değil. Çin’den yani İphone memleketinden gelen bir acı haber tüm   dünya teknoloji basınına bomba gibi düştü. İphone 7 patladı haberinin Dünya basınına düşmesi marka imajı bakımından hiç iyi olmadı. Çin’den gelen bilgiler şu şekilde. Kullanıcı şarjı biten ve kapanan telefonunu yatak odasına şarja takıyor. Telefonu her zamanki gibi şarja taktıktan sonra kullanıcı bir süreliğine yürüyüşe çıkıyor. Evine geri dönen kullanıcı kapıyı kapattıktan kısa bir süre sonra patlayan İphone 7’sinin sesini işitti. Pirizin başına gelen kullanıcı patlayan İphone 7’yi görünce kısa süreli bir şok geçirdiğini kaydetti. Senaryonun buradan sonrası bilindik. Cansız bedeniyle İphone 7 hemen Apple Store mağazalarından birine götürüldü. Yetkililer tarafından teslim alınan cihazın patlama nedeninin büyük ihtimalle batarya olduğu belirtildi. Aynı şekilde yetkililer değişim veya zararın karşılanmasına ilişkin işlemlerin sonuçlanması için telefonun şarj edildiği adaptörü ve kabloyu da incelemeleri gerektiğini kaydettiler. Kullanıcının bu istekleri yerine getirmemiş olması ihtimaller dışında. Kullanıcı kanadından yapılacak açıklamalar doğrultusunda sizleri konuyla alakalı bilgilendireceğiz.

İpad Şarj Aletlerini Kullanmayın!

Bu gibi haberlerden sonra hepimizin aklına gelen tek bir soru var. Benim de İphone’um patlar mı? Sizlere bu konuda biraz bilgi verelim. Telefonların genel patlama sebepleri gereğinden fazla/az güç alımı/verimi diyerek bu sorunu genelleyebiliriz. Telefonlarımızın doğru bir şekilde güç tüketimi süreçlerini atlatmasını arzuluyorsak ilk olarak kutu içeriğinde çıkan şarj aletini tavaf etmeliyiz. Markalar bizim göremeyeceğimiz bazı özellikler ekleyerek şarj aletlerini modellere göre kişiselleştirebiliyor olabilirler. Aynı markanın başka bir modelin kutunsa koyduğu şarj aletini bile cihazınızda kullanmayın. Bu durum İphone kullanıcıları için daha hızlı şarj olsun diye telefonlarına İpad şarj aletlerini bağlamaları olarak gözleniyor. Her ne kadar bir sorun çıkarmasa da eğer telefonunuz şarj olurken başına bir iş gelirse bu durumu üretici firmaya açıklayamaz ve hakkınızı alamazsınız. Bu her firma için geçerli. Aynı şekilde şarj kablosunu da kutudan çıkan kablo haricinde başka bir kabloyla değiştirmeyin.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum