İOS 237 0

İphone Batarya Ömrünüzü Görüntüleyin!

Bildiğiniz üzere telefonların can damarları bataryalar. Bataryaların ömürleri maalesef sonsuz değil çoğu batarya ömrü tükenen telefon çöp olmaktan kurtulamıyor. Açıkçası gömülmüş bataryalı İphone serisinde bataryanızın performans düşüklüğü yaşıyor olması sizi koşa koşa bir teknoloji markete gönderebilir. İphone telefonunuzun batarya performansını takip etmek ve buna bağlı kullanım stilleri geliştirmek aslında zor değil. İphone kullanıcılarının AppStore aracılığıyla ulaşabileceği bir uygulama ile telefonunuzun batarya ömrünü öğrenebilirsiniz.

Battery Life Uygulamasıyla Bataryanızın Performansını Koruyun

Bataryalar uzun süreli kullanımlar sonucunda deforme olurlar ifadesi kesinlikle yanlıştır. Bataryalar kısa veya uzun her kullanımda büyük veya küçük oranlarda deforme olurlar. Size şöyle anlatayım Tuş kilidiyle oynamanız bile çok küçük olsa dahi bataryanızın ömrünü değiştirebilir. Battery Life uygulaması ile bu sürecin takipçisi olabilirsiniz. Pilinizin yüzde kaç oranında kullanılabilir olduğu sorusunun cevabını uygulamada bulabilirsiniz. Bunların yanında cihaz hakkında çeşitli bilgilere de erişebilirsiniz. Batarya ısısı, şarj durumu ve güç kaynağından galen güç değerleri anlık olarak gözlenebilmektedir. Bu görüntülemeler sonrasında telefonunuzda oluşan kayıplara göre telefon kullanma stilinizi değiştirebilir ve batarya ömrünüzü büyük ölçüde uzatabilirsiniz. Bu bilgilerin yanı sıra uygulama ile sistem uzuvlarının hakkında ayrıntılı bilgi edinmekte mümkün.  RAM kullanımı, depolama alanı, RAM ve depolama arasındaki etkileşim gibi birçok sistem içerikli bilgiyi Battery Life uygulaması ile elde edebilirsiniz.  Uzun ömürlü İphone sahipleri olmanız dileğiyle…

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.