İOS 227 1

Iphone, IOS 11 ile Facetime’a Grup Görüşme Özelliği Getiriyor!

Bu yıl Haziran ayında tanıtılacak olan İOS 11 ile ilgili ilk bilgiler şimdiden gelmeye başladı. İddialara göre İOS 11 ile birlikte FaceTime aramalarına yeni özellik eklenebilir.

İOS 10’da stabiliteyi sağlamak amacıyla sürekli güncellemeler yapan Apple, bir yandan İOS 11 için çalışmalara başladı. Haziran ayında WWDC etkinliğinde tanıtımı yapıldıktan sonra halka açık olarak test süreci başlayacak olan yeni İOS versiyonu ile ilgili bilgiler medyaya sızmaya başladı.

Facetime Grup Sohbeti Desteği

FaceTime, Apple’ın 2010 yılında İOS kullanıcılarına sunduğu bir görüntülü hizmeti olduğunu biliyoruz. Diğer görüntülü arama uygulamalarından farklı olan FaceTime, çıktığı ilk zamanlarda sadece WİFİ bağlantısı ile çalışıyorken, sonralarda programın hücresel veri ile kullanımını da açılmıştı.

FaceTime’de şu anda grup sohbeti imkanı ne yazık ki yok. Fakat son gelen bilgilere göre Apple, İOS 11 için FacaTime’da bazı gelişmelere adım atıyor. İsrail kökenli Verifier sitesine göre FaceTime, yakında grup desteğine kavuşturulacak.

Skype ve Hangouts gibi rakipler birçok özelliğe sahipken, Apple’ın FaceTime konusunda herhangi bir geliştirmeye gitmemesi eleştiri almasına neden olmuştu. İOS 10’da iMessage’a birçok yenilik ekleyen Apple, kullanıcılarının da beğenisini kazandı. İOS 11’de ise Apple’ın daha çok FaceTime üzerinde yoğunlaşması bekleniyor. Yapılan eleştirileri dikkate alan Apple, FaceTime’da grup sohbeti dışında ne gibi yenilikler yapacağı konusunda bilgi sızdırmıyor.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

“Iphone, IOS 11 ile Facetime’a Grup Görüşme Özelliği Getiriyor!” üzerine 1 yorum

  1. Güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.