İOS 419 0

İphone Sorgulama Dönemi Geride Kaldı !

Bildiğiniz üzere Apple, sürekli yeni çalışmalara ve kullanıcılarını hoşnut tutmak için, yeniliklere imza atıyor ve atmaya da, devam ediyor. Bu seferki yeniliğini sessizce ve kimseye belli etmeden yapan Apple, kullanıcılarını tekrardan memnun etmeyi başarıyor. Bahsettiğimiz yenilik ise, İphone akıllı telefon yazılımı tabanında geliyor. Yani daha net bir şekilde belirtmek gerekirse, bu seferki yenilik, İphone  ve İphone kullanıcıları için geliyor. Bildiğiniz üzere, İphone akıllı telefonlarında, İcloud aktivasyon kilidi sorgulaması gibi, kimi için yararlı ve işe yarayan, kimi için de işini zorlaştıran ve işe yaramaz bir sistem gibi duruyordu. Kişiden kişiye göre tepkinin farklılık gösterebileceği bu konuyu sizlere belirtiyoruz ki, bu konu İOS icloud aktivasyon kilidi sorgulama sayfasının tamamen kaldırılması. Bir anda ve hiç beklenmedik bir zamanda, bu değişikliği getiren Apple, İphone ürünlerinin 2. el alım satım ve takas durumlarını kolaylaştırırken, bir yandan da, olası durumlar için cihazı, korumasız bırakıyor.

İphone İcloud Aktivasyon Sayfası Kaldırıldı !

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, artık İphone telefonlarında İcloud aktivasyon kilidi sayfası gibi bir kavram kalmadı. Aktivasyon kilidi sistemi ile birisi sizin telefonunuzu çaldığı zaman, telefonunuzu kilitleyebiliyor ve telefonunuzun nerede olduğunu bulabiliyordunuz. Ancak bu durum 2. el alım satım yapmak isteyenler içinde zorlayıcı bir durum oluyordu. Ancak Apple’ın bu sistemi kaldırması ile birlikte, hem 2. el alım satım yapan şahısların işi kolaylaştı, hem de olası durumlarda yapılabilecek alternatifler azalmış oldu. Apple, yapmış olduğu değişiklik ile, teknoloji haberleri arasında, ilk sıralarda yerini aldı ve bu değişikliğin ne gibi faaliyetlere neden olacağı da, merak konuları arasında yerini aldı.

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.