İnceleme 330 0

KAI Geliyor Bütün gözlükler Akıllanıyor

Günlük hayatımıza oldukça hızlı giriş yapan akıllı ürünlere her gün bir yenisi daha ekleniyor veya kendisini geliştiriyor. Houndify firması tarafından geliştirilen dijital asistan, sesli komutla çalışarak her gözlüğü akıllı bir gözlüğe çevirebiliyor.

 

Eğer Google Glass veya Snap Spectacles gibi akıllı gözlükler ilginizi çekiyor ama bu ürünlere ulaşmak hem çok maliyetli hem de hiç kolay değil diyorsanız; Houndify firması tarafından tasarlanan Kai isimli bu dijital asistan sayesinde sizde gözlüğünüzü veya güneş gözlüğünüzü akıllı hale getirebileceksiniz.

 

Kai kendi başına bir akıllı gözlük değil, ama her türlü normal gözlüğe takılabilen bir dijital asistan eklentisi. Üzerindeki mikrofon sayesinde tek bir komutla çok çeşitli işler yaptırabiliyorsunuz. Bu adeta Google’ın Assistant’a veya Amazon’un Alexa’sına sahip olmak gibi bir şey. Örneğin, adeta bir Bilgisayar başında oturuyormuş gibi son dakika haberlerine anında erişebilir, sesli komut sistemi ile mesaj yazdırabilir, ajandanıza yeni bir randevu veya toplantı ekleyebilir veya en yakındaki eczaneyi bir navigasyondan beklenebilecek kolaylıkla bulmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca evinizdeki konforunuzu dehada artırmanızı sağlayabilir, akıllı ev sistemlerine sesli komut verebilir, o anda istediğiniz bir şarkıyı aratabilir veya arama motoru gibi de kullanabilirsiniz.

 

Kai üzerinde herhangi bir hoparlör taşımıyor, sesleri direk kemik titreşimi yolu ile iç kulağınıza kadar aktarabiliyor. Yani bu özellik sayesinde sizin dışınızda hiç kimse Kai’nin konuştuğunu duyamayacak. Ayni zamanda hafızali bir yapay zekâya sahip olan bu asistan, siz bir şeyler sordukça ve istedikçe sizi daha iyi öğreniyor, yani daha sonra sizden gelecek benzeri talepleri daha kısa sürede yerine getirebilecek bir veri oluşturuyor. Kai’yi tasarlayan ekip cihazın üretimine destek için şu anda Mart ayı ortalarına kadar sürecek olan bir Kickstarter kampanyası yürütmekte. Bu cihazı edinmek isteyenler şimdiden 150 USD’ye ön sipariş vererek sahip olabilirler.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum