İOS 211 0

Kaliforniya Yargıçları Apple Peşinde!

Teknoloji ilerledikçe teknolojik aletlerin kullanım şartlarına bağlı tatsızlıklar yaşanabiliyor. Bu tatsızlıkları kullanıcıların bir kısmı hukuk sürecine yönlendirerek dev teknoloji firmalarına mahkeme salonlarından sesleniyorlar. Apple kullanıcılarını zorla yeni sürüme geçirmek suçuyla dava edilmiş durumda. İddialar Apple firmasının kullanıcıları FaceTime kullanımını durdurarak zorunlu bir şekilde yeni İOS sürümüne geçmeleri gerekçesiyle firmaya dava açtığı yönünde. Apple gibi dünyalar efendisi bir teknoloji firmasının bu şekilde dava edilmesi oldukça ilginç. Bu sorunun altında ise yeni sürüme teşvik başlığıyla birçok sebep aranabilir. Sizlere bu sebeplerin en irisini anlatalım.

Apple Paradan Kısmak İstiyor!

Bu şaşırtıcı konunun altında Apple’ın masraflardan biraz kısmak istiyor olması aranabilir. İddialar İOS 6 kullanıcılarını yeni sürüme zorunlu bir şekilde geçirmek yönünde. Apple bu uygulama sürecinde Akamai firmasına ödediği sürekli artan veri ücretlendirmelerini ödemekten bunaldığı aşikâr. Aslına bakılırsa bu şekilde yaşanan ilk zorlama olayı olmadığını Apple geçmiş tarihini araştırarak öğrenebilirsiniz. FaceTime olayının İOS 6’da bozulmasının gelmesinin ardından İphone 4 ve İphone 4S telefonları kullanılamaz hale gelmişti. Telefonların sistemlerine etkide bulunan bu uygulama ile mutlu mesut telefonlarını kullanan Apple sahipleri zor durumda kalmıştı. Bu durumun ardından kullanıcılar hemen o telefonları çöpe attı ve yeni Apple ürünlerini aldı. Bilemeyiz kim haklı kim haksız ama teknoloji firmaları bunu bize hissettirerek veya hissettirmeyerek zaten yaşatıyor. Davanın sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz!

Erkan Akkuş {Erkan Akkuş}

Müzik benim her şeyim. Aynı şekilde karikatür çizmekte hayatımın merkezinde yer alıyor. Teknolojiyi takip edip takipçilerle paylaşmaktan çok zevk alıyorum. Teknolojinin sonunun olmadığına inanlardanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.