Mobil 217 0

Katlanabilir Telefonlar Geliyor!

Bilim adamları özel sensörlere sahip yeni bir ekran geliştirdiler. Bu Yeni teknoloji sayesinde artık katlanabilir akıllı telefonlar karşımıza çıkacak.

Uzun zamandır mobil dünyasında dilden dile dolaşan katlanabilir ekranlı telefonlar, araştırmacıların yeni geliştirdikleri teknoloji sayesinde başarıya ulaşmış gibi gözüküyor. British Columbia Üniversitesi mühendisleri tarafından araştırılan ve geliştirilen bu yeni teknoloji silikon katmanlar arasına yerleştirilmiş iletken jellerden oluşuyor. Bu sayede ekranlar kolay bir şekilde bükülüyor ve herhangi bir piksel bozukluğu da yaşanmıyor.

Bu esnekliği sağlayan ve iletken bir yapıya sahip olan jel, aynı zaman da şeffaf bir özelliğe sahip. İletkenliği sayesinde dokunmaların algılanmasına olanak sağlayan yapı, esneyebilme özelliği sayesinde birçok özelliği de bünyesinde barındırabiliyor.

Yeni teknolojinin en güzel yanı ise ekstra tuşlara ve mekanizmalara ihtiyaç duymaması, yani günümüz telefonlarında bulunan parmak izi okuması gibi işlevsel mekanizmalar, esnek ve iletken bir yapıya sahip olan bu jel sayesinde direk ekran üzerinden faaliyete geçebiliyor ve böylelikle ek hiçbir tuş ya da mekanizmaya ihtiyaç duymuyor.

Hala geliştirilme aşamasında olan bu yeni teknoloji, ekran kırılmalarının önüne geçebilecek devrim niteliğinde bir buluş olma özelliği gösteriyor. Yakın zaman da hayatımız da katlanabilir telefonların yer alacağını bu yeni gelişme sayesinde rahatlıkla dile getirebiliriz.

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum