İnternet 218 1

Komşuyla İnternet Paylaşmak Ne Kadar Doğru?

 

Günümüzde birçok insan bu yollar sayesinde evinde internet keyfini yaşıyor. Genelde çocuk sayısı fazla olan evlerde alınan sınırsız internet diğer daireler ile faturadan pay ödemek koşuluyla paylaşılıyor. Bu elbette iyi gibi görünse de başınıza bela da olabilir. Teknoloji oldukça gelişti. Gelişen bu teknolojinin nerede nasıl sonlanacağını inanın bilmiyoruz. Tek bir şey biliyoruz o da şu anda hiçbir sistemin güvenli olmadığı. Benim kanaatim internet kullanan aktif sistemlerin hepsi bir gün çökmeye veya zarar görmeye mecbur kalacak. Aynı ağ üzerinde bir birey siz nasıl zarar verebilir? Siz eğer komşunuzdan korkuyorsanız size bir hatırlatmada bulunalım. Dünya geneline bakıldığında şu anda bende sizde aynı ağ üzerinde bağlantı kuruyoruz. Tabi ülkeler şehirler vs. bu ana gruplar mevcut ama iyi bir Hacker şu an hem sizi hem de beni IP adreslerimizi tespit ederek hüsrana uğratabilir. Bunlar düşük ihtimaller olsalar da bu gibi sorunları yaşayan ve maalesef adliye koridorlarına düşen bireylerde mevcut.

Karşınızda Kim Var Bilemezsiniz!

İster yıllar yılı komşunuz olsun herhangi bir siber saldırıda görev aldığını nereden bileceksiniz. Uluslar arası olmasa bile ülkemiz içerisinde dönen Siber saldırılarda birçok gizli Hacker bulunuyor. Bunu hiç kimse kanıtlayamaz. Siz varken CS Go oynayan çocuk siz gittikten sonra Hacker işleri yapıyor olabilir. Bunu farkında olmadan da yapabilir. Eğer komşunuzun bilgisayarı diğer hacker timleri tarafından kullanılıyorsa sorumlusu ağ sahibi yani siz olabilirsiniz. Bunların gerçekleşmesi olası durumlardır. Herkesin başına gelmese de kim bilir sizin başınıza gelebilir. Komşunuz size zarar verebilir mi diye başlarsak da yine aynı cümleleri kullanacağız. Ortak ağ kullanımından dolayı komşunuz size kasıtlı olarak zarar veremez. Vereceği tek zarar IP adresinizi daha hızlı tespit edebilmesidir. Bunun dışında size herhangi bir zarar veremez. Zaten bu zararları vermek için de belli bilgisayar bilgisine sahip olmanız gerekir. İnternet paylaşmak neticede sizlere zarar verebilir. Olmasa dahi olması gibi bir ihtimal devamlı olarak mevcuttur.

Kıssadan hisse komşuya internet vermek pek de mantıklı bir seçim değil. Bazı durumlarda karşınızda büyük sorunlar bulabilirsiniz. En mantıklı seçim kendinizin bile interneti kablodan kullanmanızdır. Risk almaya değmez neticede 30 lira. Bu riski almayın çevrenize de aldırmayın.

Tekno Admin {Tekno Admin}

“Komşuyla İnternet Paylaşmak Ne Kadar Doğru?” üzerine 1 yorum

  1. Seo Fiyatları dedi ki:

    Bence Hiç doğru değil komşu yasa dışı işler yapabilir ve bu sizin başınıza bela olabilir . İnternetinizi Paylaşırken Dikkatli olun lütfen 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum