Android 455 0

LG Kullanıcılarının Telefonlarında Bilmedikleri 3 Özellik!

LG telefon markaları arasında oldukça iyi bilinen bir marka. Gerek ürünleri gerekse de ürünleriyle birlikte kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklı kullanım özellikleri markayı rakiplerine göre bir adım daha öne taşıyor. LG telefonlar hakkında sizlere 3 adet yeni bilgi vereceğiz. LG telefonlar hakkında bilmediğiniz ya da birkaçını bildiğiniz bu özellikler telefonlarınızı daha akıcı kullanmanıza yardımcı olabilir. LG ekran ve sistem özellikleri bakımından genellikle orta segment telefonlar üretmekle birlikte rakiplerinde nazaran farklı özellikleri cihazda toplayarak cihazlarının daha iyi kullanıma sahip olmasını sağlıyor. LG telefonlarda kısa yollar adı altında toplayabileceğimiz bu özellikler sizi telefonunuza karşı pozitif enerjilerle yükleyecek.

LG telefonlarda ara yüzün ne kadar sade ve anlaşılır olduğunu hemen herkes bilir. Bu nedenle de LG marka bir telefon aldığınızda kullanımda zorlanmaz, hemen telefonun özelliklerini çözmeye başlarsınız. İlk çözeceğiniz özellik muhtemelen ekrana çift tıklayınca kilidin açılması veya kapanmasıdır. Aslına bakılırsa piyasada çıkışını bunun reklamıyla sağlayan LG, sizlere ekranda ve arkadaki tuşlarda daha fazlasını sunuyor. LG telefonların kullanımı oldukça rahat. İnanın diğer markaların birçoğunu geçecek kadar iyi bir kullanıma sahip bu telefonlar. Ancak eğri oturup doğru konuşmak lazım derseniz haklısınız. LG marka telefonların genel ve ortak bir sorunu varsa depolamaya bağlı sorunlardır. Maalesef ne yaparsanız yapın bildirim ekranınızda ayda bir veya iki kez gelen “Depolama Alanı Azalıyor! Bazı sistem araçları düzgün çalışmayabilir!” yazısını bir şeyler silmeden gönderemiyorsunuz. Bu sorun da büyük olumsuzluklara yol açıyor. Ama üst modellere çıktıkça bu sorununda ortadan kalktığı bariz ortada.

LG telefonların oyun performansı her ne kadar algı operasyonlarıyla mükemmel gibi gösterilse de maalesef gerçekte bu durum tam tersi yönde işliyor. LG marka bir telefonu alacaksanız sosyal medya ve oyun odaklı kullanım türünden uzak durmalısınız. Bugün sizlere bahsedeceğimiz özelliklerden de anlayacağınız gibi LG marka telefonlar bizlere iş hayatında kolaylık sağlamak üzere geliyorlar. Yani ekranın büyük olması veya ara yüzün sade olması maalesef sizlere üstün bir oyun veya sosyal medya performansı sunmuyor. Ama not almaktan kolaya ve hızlı kullanım kısa yollarına varıncaya kadar her noktada kendisini kanıtlayan LG iş sektöründe rakiplerine resmen nal toplatıyor. Son çıkarttığı modellerde bir kez daha ürünlerinin kullanım amacını belirten LG, ilerleyen dönemlerde tahminlerimize göre tam anlamıyla iş araçları üretecek. Yakışır sana LG!

LG markasına olan bağımlılığımdan dolayı sizlere bu 3 ayrıcalıklı özellikten önce oldukça ayrıntılı kullanıcı tecrübelerimi aktardım. Açıkçası LG marka bir telefonla hemen her türlü işinizi bilgisayarınız yanınızda olmasa dahi kolayca halledebilirsiniz. Kullanıcılarını şaşırtarak kendisine hayran bırakan LG’nin bizlere sunduğu bu 3 özelliğe göz atalım.

Ses Açma/Kapama Tuşları Çok İşlevsel!

Hemen her telefon kullanıcısı telefonunda ekran kilidi bulundurmakta. Veya donanıma sahipse telefonlarında parmak izi kullanan kullanıcı sayısı da bir hayli fazla. Bu nedenle anlık işlemler yapmak istediğimiz de önümüze kocaman bir engel olarak çıkan ekran kilitleri LG firmasının çoğu modelinde bizlere sunduğu bir özellikle sorun olmaktan kurtuluyor. Güvenliğinizi sağlarken hemen kameraya veya not defterine ulaşmak artık çok kolay!

LG telefonların arkalarında bulun güç tuşunun altında ve üstünde bulunan ses düzey belirleme tuşları sizlere tuş kilidi açmadan ekran kapalıyken hemen kameraya veya not defterine ulaşma imkânı veriyor. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken ekranınız kapalıyken iki kez ses arttırma veya azaltma tuşuna seri bir şekilde basmak. Eğer ses azaltma tuşuna iki kez basarsanız sizi direkte tuş kilidi sormadan kameraya yönlendirecektir. Eğer ses arttırma tuşuna iki kez basarsanız telefonunuz yine ekran kilidi sormadan sizi direkte not alma ekranına yönlendirecektir.

Saate Bakmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

LG markasın telefonlarında bizlere sunduğu ekran ayrıcalıkları bizleri bir hayli mutlu ediyor. Ekranlarında kullanıma dair birçok özelliği tek çatı altında toplayan firma, her kullanımda yeni bir şeyler öğreneceğiniz bu telefonları bizlere sunuyor.  Günlük hayatta neredeyse bağımlı olarak yaşadığımız saatler bizlere LG sayesinde oldukça kolay bir şekilde bilgi verebiliyor. Bu ayrıcalığı çok seveceksiniz.

LG telefonlarda bildiğiniz üzere güç tuşu telefonun arka üst kısmının tam ortasında yer alıyor. Bu tuşa ulaşmak amacıyla elinize alacağınız telefonu tam olarak ortalayıp o tuşa basmanız sonra yeniden yerine bırakmanız gerek. Bu eziyeti eğer ofiste çalışıyorken yaşarsanız kafayı yeme noktasına gelebilirsiniz. Bunun yerine telefonun ekranını kapalıyken yukarından aşağıya çekerseniz hemen saati ekranınızda görüntüleyebilirsiniz. Siyah hatlarla yukarıdan bir pencere gibi açılan saat size oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağlayacak.

Uygulamalarınızın Simgelerinden Sıkıldınız Mı?

Uygulamalar marketlerden indirildikten sonra genellikle üzerlerinde sıkıcı simgelerle gelirler. Bu sıkıcı simgeler her kullanıcıda ve her telefonda aynıdır. Sizler bu simgelerden sıkılmış olabilir veya uygulamaya kendi istediğiniz bir simgeyi atamak isteyebilirsiniz. Bu hakkı markalar arasında kendi yazılımıyla sağlayan bir tek LG var en azından Android cihazlarda.

LG cihazlarda bir uygulamanın menüde gösterildiği simgenin değiştirilmesini istiyorsanız bu LG cihazlarda çok kolay. Uygulamayı ana ekrana getirin ve üzerine uzunca tıklayın sonrasında ekranda oluşan kareleri gördükten sonra bırakın. Başka hiçbir yere tıklamadan uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan mor işarete tıklayın. Bu işarete tıkladıktan sonra cihazın içerisinde ki stok görsellerden birini seçebilir veya istediğiniz bir resmi galerinizden seçerek uygulamaya kalıcı bir görsel olarak belirleyebilirsiniz. Telefonun kişiselleştirme sınırlarını alt üst eden bu özellik birçok kullanıcının severek kullandığı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Evet, sizlere bugün LG telefonlar hakkında kişiselleştirme ve kullanım kolaylıkları bakımından bazı ipuçlarını gösterdik. Bu kısa yolları ve kişiselleştirme ayarlarını telefonun ayarlar kısmından istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Telefonda ve teknolojide kişiselleştirmeye farklı bir boyut getiren LG markası sizlere üst düzey kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu özelliklerin bazıları tüm modellerde çalışırken bazılarında aktif edilmeleri gerekebilir bu özellikleri aktif etmek için tek yapmanız gereken şey ayarları biraz kurcalamak!

 

 

 

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum