Bilgisayar 137 0

MacBook Alınmalı Mı? Boşa Masraf Mı?

Teknoloji devlerinden olan Apple firmasının göz bebeği olan MacBook ürünleri günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısının ilgisini çekmekte. Apple bilgisayar üretiminde yenilikçi bir tasarıma imza atıp dokunmatik panel özelliğini yeni modellerine ekleyerek oldukça ileri düzey bir satış potansiyeli yakaladı diyebiliriz. En öncelerden bu yana durmadan kendisini geliştiren ve müşteri kitlesine yenilikçi fikirleri akıcı tasarımlarla sunan Apple sunduğu son zamanların en çok bilinen bilgisayarlarıyla kullanıcıların kafasını karıştırıyor.

Apple markasının bu güne kadar hemen her ürününde diğerlerine ek olarak ekstra bir özellik bulabilirsiniz. Özgün tasarımları ve sorunsuz çalışan ürünleriyle kendisini piyasaya kanıtlamış olan Apple bizim gözümüzde bu başarısını bilgisayarlarında gösteremiyor. Rakiplerine yani Windows işletim sistemli bilgisayar üreticilerine göre oldukça yüksek standartlarda fiyat belirleyen Apple, bizleri kısmen kazıklıyor olabilir!

Performans Sadece Akıcı!

MacBook yorumları alt başlığında yazdığımız bu yazıda sizlere çok şaşırtıcı bilgiler vereceğiz. Bakınız bugüne kadar herhangi bir Apple ürünü kullandıysanız bu bahsettiklerimizi yakından yaşamış olmalısınız. Apple ürünleri sağlam sistem özellikleriyle bilinirken hiç donmuyor unvanıyla tanınırlar. Bu ürünlerin temel mantığında akıcı yavaşlık ilkesi kullanılır. Apple cihazlarda en nihayetinde tıkanır ve güç kaybeder. Standart modüller bu tarz durumlarda “Çalışmayı Durdurdu!” şeklinde hatalar vererek isyan bayrağı çekerken Apple geçişleri ve işlem hızını yavaşlatıyor. Siz yine işinizi yapıyorsunuz ama bilgisayarınızda ki uygulama açma hızı animasyon ve görüntüleme hızı yavaşlıyor. Bu durumu uzun süreli MacBook kullanıcıları fark ederken dışarıdan bakanlar pek bilmezler.

Diğer bir sorun ise Apple bilgisayarların sandığımız kadar kusursuz çalışmamaları. İş bilgisayarı kategorisinde bulunsalar dahi birçoğumuz bu bilgisayarlara film ve oyun kullanımı için sahip olmak istiyoruz. Hoş iş bilgisayarı olarak kullanıldıklarında da ağır yüklenmeler yaptığınız uygulamaların bilgisayarınızı (çok üst modeller hariç) yavaşlattığını kolayca fark edebilirsiniz. Bunun yanında herhangi MacBook ile CS atalım dediğinizde bilgisayarın fırına döndüğünü görebilirsiniz. Yine film izlerken de sizlere çok yüksek kalite sunan Retina ekranda bir yerden sonra davul fırın gibi ısınacaktır.

Tarla Satıp Alacaksanız Bu Dediklerimizi Unutun!

Yukarıda Apple marka laptopları kötüledik kabul. Ancak ciddi paralar karşılığında bir tane giriş ve akıcı yavaşlığı bizlere sunan bu bilgisayarlara sitem etmemek elde değil. Tabi bu durum orta düzey ürünleri için geçerli yoksa tarlayı satıp da 15.000 lira civarlarında seyreden minik bir canavar alacaksanız bu sorunları kesinlikle yaşamazsınız. Tabi bu cihazlara bu kadar para verilir mi o daha da mühim bir konu.

Onca Paraya Değer Mi?

Hazırsanız cevap veriyorum değmez! O kadar para verdiğinizde karşınıza çıkan ürünün uzay gemisi falan olması gerekir. Onca parayı bir bilgisayara bağlamanın hiçbir mantığı yok. Kaldı ki maalesef bu ürünlerden tam anlamda kusursuz hizmet alma imkânı bulamıyorsunuz. Bu cihazlar yerine gidip çok daha üst düzey Windows işletim sistemli bilgisayarları çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Yok, ben gidip toplantılarda şekil yapacağım diyorsanız size diyecek lafımız yok. Tabi paranız fazlaysa da iki senede bir değiştirmeniz gerekecek olan bu milyarlık bilgisayarları alabilirsiniz. Takdir size kalmış!

Tekno Admin {Tekno Admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

bahis forum