Android 193 0

New Balance’den Apple’a Rakip Akıllı Saat

New Balance Athletics, bilinen kısa ismiyle NB, 1906’dan günümüze önde gelen ayakkabı ve spor giyim üreticilerinden biridir. Bir süredir ürettiği spor saatler ile de hayli ilgi görmeye başlayan güvenilir marka günümüz teknolojisinin dayattığı giyinilebilir teknolojik ürünler konusunda duyarsız kalmayarak Apple’a akıllı saat modeli ile rakip oldu. İşte New Balance’ın ilk akıllı saat modeli RunIQ.

New Balance, satışa sunduğu ilk akıllı saat modeli RunIQ’yu; Google, Intel ve Strava ile kurdukları ortaklık ile geliştirdi.

Android işletim sistemi ile çalışacak olan RunIQ‘nun kullanıcılarına sunduğu yenilikler konusuna gelince, Steaua ile egzersizlerinizi takip edebilir tempo analizi yapabilirsiniz, ayrıca tüm profesyonelleri takip edebilirsiniz. Bluetooth veya Wi-fi ile telefonunuzu bağlandığınızda Run IQ egzersiz programınızı otomatik olarak Strawa ‘ya yükleyebilirsiniz.

4 GB depolama alanına sahip olan saatinize Google MyNb uygulamasıyla müzik indirebilir çalma listesi oluşturabilir ve kablosuz PaceIQ bluetooth kulaklığı ile dinleyebilirsiniz.

5ATM’ye kadar su geçirmez özellik yağışlı havalarda havuzda ve denizde de güvenle kullanmanıza imkân sağlar.

512 MB RAM desteği ile işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

GPS desteği ile 5saat tipik kullanım ile 24 saat kesintisiz kullanım süresine sahip olabilirsiniz.

Ürünün lansman fiyatı da 299 $ olarak açıklandı.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.