Mobil 440 0

Nokia 8 Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların dikkatini Nokia 6 ile çekmeyi başaran efsane firma, amiral gemi olma niteliği taşıyacak olan Nokia 8 ile bunu sürdürmek istiyor.

Türkiye’de de çoğu telefon kullanıcısının ilk gözdesi olma özelliği taşıyan Nokia, daha önce Microsoft’un elinde var olan potansiyelini de kaybetmiş ve büyük bir düşüş yaşamıştı. HDM Global ile yeni bir atağa hazırlanan Nokia, bunun için Android işletim sistemine geçiş yapmıştı. Şimdilerde ise yeni akıllı telefonlarını bir bir tanıtan firma, son olarak Nokia 8 ile telefon kullanıcılarının gündemini meşgul etmeye hazırlanıyor.

Yeni Amiral Nokia 8

Geçtiğimiz günlerde orta segment telefonu Nokia 6’yı tanıtan firma, çıkan söylentilere göre üst segmente hitap edecek Nokia 8’i 27 şubat’ta Barcelona şehrinde gerçekleştirilecek MWC 2017’de tanıtmayı planlanıyor.

Telefonun ismi hakkında tartışmalar hala devam ediyor. Bir yandan Nokia p1 adı ortalıkta dolaşmaya devam etse de, Nokia 8 olması daha muhtemel görülüyor.

Nokia 8 Özellikleri

Nokia 8 İddialara göre iki farklı şekilde piyasa sürülecek. Versiyonlarından biri Snapdragon 835 işlemci, 24 MP arka kamera, 12 MP ön kamerayla piyasaya çıkacak. Bu versiyonda Nokia 8 depolama alanı 64 veya 128 GB olmak üzere iki seçenekle karşımıza çıkacak. Bu depolama alanını yetersiz gören kullanıcılara ise microSD desteğide sağlanacak.

Diğer modelde ise Snapdragon 821 işlemci kullanılacak. Kamera bilgilerine henüz ulaşılamayan telefonun, diğer modele göre daha uygun bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

{Çağdaş Caner Koçak}

Aklım yetmeye başladığından beri teknolojinin ucundan tutup sürüklenmiş ve hayran olmuş biriyim. Teknoloji ve Bilim alanıyla ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak beni mutlu ediyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.